Український фільм “Атлантида” змагатиметься за премію “Оскар”

uatv
24.09.2020
Скрін із відео

Український Оскарівський Комітет обрав драму Валентина Васяновича “Атлантида” національним претендентом на премію Американської кіноакадемії “Оскар” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Держкіно.

Так, цьогоріч участь у національному відборі брали три фільми, які були створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно: драма “Атлантида” режисера Валентина Васяновича, лірична комедія “Мої думки тихі” режисера Антоніо Лукіча та документальна стрічка “Земля блакитна, як апельсин” Ірини Цілик.

“Події фільму Валентина Васяновича розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання”, – йдеться у повідомленні.

“Атлантида” має широкий міжнародний успіх – фільм показали на понад 50 фестивалях, де, окрім Венеційської перемоги, він отримав ще чотири Гран-прі. Стрічку придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Окрім того, “Атлантида” увійшла у довгий список премії Європейської кіноакадемії.

Як відомо, 93-тя церемонія вручення премії “Оскар” за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

В український прокат “Атлантида” вийде 5 листопада 2020 року.

https://www.facebook.com/ukrainefilmagency/posts/2806235196275517

Раніше повідомлялося, що фільм “Атлантида” переміг на кінофестивалі в Норвегії, а також отримав Гран-прі на Les Arcs Film Festival.

Джерело UATV
дата 24.09.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×