Українську позицію щодо ситуації в окупованому Криму підтримали 33 країни-учасниці ЮНЕСКО

uatv
07.04.2020
Фото Укрінформ

Відбулася 10-та інформаційна зустріч з питань ситуації в тимчасово окупованому Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт Міністерства закордонних справ України.

Від імені заступника генерального директора ЮНЕСКО Ф. Е. Матоко серед країн-членів були поширені відповідні доповіді інституційних партнерів організації: Офісів Верховного Комісара ООН з прав людини, представника з питань свободи преси ОБСЄ, Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць, а також Amnesty International.

У доповідях констатується подальше погіршення ситуації у тимчасово окупованому Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО, подаються конкретні факти порушень прав людини, утисків національних меншин, свободи преси, безпеки журналістів, захисту культурної спадщини, перешкод у доступі до освіти рідною мовою.

Зазначається, що на адреси гендиректора ЮНЕСКО та постпредств держав-членів надіслано заяву постпреда України при ЮНЕСКО, посла України у Франції Олега Шамшура з актуалізованою інформацією щодо порушень прав людини та конвенцій ЮНЕСКО у тимчасово окупованих АРК та м. Севастополі у сферах, що стосуються мандату організації. У заяві, зокрема, наголошується на триваючій тенденції до суттєвого погіршення ситуації на півострові та важливості активізації зусиль ЮНЕСКО із забезпечення прямого моніторингу ситуації у Криму.

У межах інформаційної зустрічі було також поширено спільну заяву від імені 33 країн-членів ЮНЕСКО на підтримку позиції України. У документі міститься заклик до секретаріату ЮНЕСКО продовжити здійснення першого етапу прямого моніторингу з метою вивчення ситуації в тимчасово окупованому Криму у сферах компетенції організації.

“Це сприятиме створенню належного підґрунтя для реалізації у подальшому другого етапу моніторингу безпосередньо на території тимчасово окупованого півострова. У заяві також наголошується, що при здійсненні моніторингу ситуації в Криму ЮНЕСКО має продовжувати керуватися резолюцією ГА ООН 28/262 від 27 березня 2014 р. “Територіальна цілісність України”, – додали у МЗС.

Раніше правозахисники повідомляли, що в окупованому Криму провайдери блокують 20 українських інформаційних сайтів.

Джерело UATV
дата07.04.2020
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×