Українська експедиція в Антарктиді проведе п’ять нових видів досліджень

Фото Укрінформ-UATV

Учасники 23-ї української антарктичної експедиції, які наприкінці березня вирушать на станцію “Академік Вернадський”, почнуть проводити нові види досліджень.

Як передає Укрінформ, йдеться про п’ять нових біологічних досліджень.

“Насамперед дослідники започаткують фотоідентифікаційні каталоги китів, а також оновлять і продовжать такі ж каталоги тюленів Ведделла. Особисте “упізнання” кожного кита чи тюленя дозволяє краще відстежувати шляхи їхньої міграції і розробити ефективніші програми їхнього збереження”, – розповів в. о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий.

За його словами, у грунтах Антарктики науковці також вивчатимуть мікробні угрупування та їхні засоби пристосування до екстремальних умов, а за залишками луски, шкіри та іншими “екологічними ДНК” у воді визначатимуть склад живих організмів. Окрім того, вітчизняні науковці досліджуватимуть забруднення довкілля.

“Ми маємо амбітну ціль – за кілька років перетворити острів Галіндез, де розташована наша станція, на постійну екологічну “обсерваторію”. Саме для цього й розширюється список досліджень, які проводитимуть українські полярники. Результати цих досліджень даватимуть нам спектр необхідних даних, за якими можна буде визначати реакцію екосистеми на зміни клімату”, – зазначив Євген Дикий.

Також серед пріоритетів – широка співпраця з міжнародними партнерами та громадськістю, розробка нової державної програми досліджень в Антарктиці на 2021-2030 роки.

Як відомо, 1 березня 12 учасників нової щорічної експедиції на українську антарктичну станцію “Академік Вернадський” закінчили обов’язкове навчання. На наступний тиждень заплановано урочисті проводи 23-ї експедиції.

Прямий ефір