“Україна може мати одну із найбільш підготовлених армій до війн XXI століття”, – Олеся Яхно

Наш досвід може допомогти Європі у боротьбі з фейковими новинами та кіберзагрозами

uatv
13.03.2018

Фото UATV

Російська військова агресія проти України змусила Європу зрозуміти, що об’єктом гібридної війни є не лише Україна, а й увесь світ, – розповіла журналістам UATV політолог Олеся Яхно.

“Україна першою зрозуміла і зіткнулася із тим, що в ХХІ столітті ризики ведення війни інші. Це і військове втручання, коли кажуть “ихтамнет”, це й ведення інформаційної пропаганди, намагання використати демократичні інституції, які вважалися цінностями, у зворотньому напрямку”, – сказала політолог.

На думку експерта, ця ситуація змусила Європу сприймати ризики, які стосуються не лише України, і зрозуміти, що об’єктом цих спроб є й сама Європа.

“Першою країною, яка почала протистояти російській пропаганді, була Україна. Навіть узяти новини про розіп’ятого хлопчика, зґвалтовану дівчинку Лізу – Україні важко було це спростовувати, бо тоді європейська спільнота не була готова до розуміння фейків як явища. Все почалося із України і сприймалося як локальний конфлікт, а коли це почало безпосередньо стосуватися Європи, США – всі зрозуміли, що є реальна проблема і є порушник. Я вважаю, що Росія не конкурентна за технологіями, за ВВП з ключовими гравцями, тому вона вирішила обвалити інституції, правопорядки, підривати політичні еліти, тобто, просто вирішила руйнувати”, – говорить Олеся Яхно.

Політолог переконана, що досвід України в протистоянні російській гібридній війні може допомогти Європі.

“За декілька років українська армія стала принципово іншою, з’явилися нові напрямки. Прийшли не паркетні генерали, а люди, які саме отримали цей досвід. Якщо брати Європу, Україна може мати одну із найбільш підготовлених армій до війн XXI століття, де є елементи не лише військові, де залучаються активно інформативні кампанії на різних рівнях. Технологічно ми відставали на рівні оборонних видів, але зараз, коли і США, й Канада надають нам зброю і є низка договорів із країнами НАТО, якщо технологічно українську армію осучаснити, то вона буде однією із найбільш підготовлених армій серед країн Європи”, – підсумувала Олеся Яхно.

Повну версію телеінтерв’ю з Олесею Яхно дивіться у передачі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 13.03.2018
категорії Політика
поділитися
Топ новин на UA|TV