Зустріч Зеленського і Байдена — це великий геополітичний сигнал усьому світу, — політолог

Володимир Зеленський і Джозеф Байден. Фото: president.gov.ua

Дуже важливо, що публічно Вашингтон заздалегідь сказав усьому світу, що зустріч президентів США Джозефа Байдена та України Володимира Зеленського відбудеться. Таку думку сьогодні, 18 вересня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Зустріч Зеленського і Байдена — це такий великий геополітичний сигнал усьому світу, зустріч підтверджена. На Генасамблеї ООН інші країни прекрасно розуміють, що 19 відкриття, 20 так зване “питання по Україні”, а 21 — Зеленський летить у Вашингтон до Байдена. Тому всі розуміють усе геополітичне значення України для США, і безпосередньо для Байдена на етапі попередніх праймеріз на початку політичного сезону в Сполучених Штатах”, — сказав він.

Політолог нагадав, що перед зустріччю Зеленського з Байденом буде зустріч із двома палатами парламенту. Це надзвичайно важливо.

“Дуже важливе питання — навіщо? Щоб Байден виніс на розгляд додаткову допомогу Україні до кінця року в розмірі 26 млрд дол. І для того, щоб ця ініціатива пройшла, зокрема й буде виступ, найімовірніше, президента України Зеленського. 26 млрд дол. — величезна сума, звісно, не повністю військова допомога, приблизно 16 млрд іде на військову допомогу, більша частина — гуманітарна допомога, зокрема для вимушених переселенців і біженців, але загалом це величезний пакет допомоги. І це демонстрація всьому світу, що США зробили свою геополітичну ставку”, — каже Бурченко.

На його думку, найбільша інтрига зустрічі двох лідерів — надання Україні далекобійних ракет ATACMS.

“Дозволю дати невеликий прогноз, що все-таки Володимиру Зеленському вдасться знайти потрібні слова в розмові з Байденом, щоб він ухвалив політичне рішення про передання Україні ATACMS. І на тлі вже ухваленого політичного рішення про передання Україні F-16 передання ATACMS і 26 млрд дол. — непоганий анонс”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: “Геополітична подія №1”: майбутню зустріч президентів України та США оцінив політолог

Як повідомлялося раніше, у США відкриється 78-а сесія Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй (ООН). У Нью-Йорку зберуться світові лідери та делегації всіх держав-членів ООН. Приїде і президент України Володимир Зеленський.

Прямий ефір