“Геополітична подія №1”: майбутню зустріч президентів України та США оцінив політолог

Володимир Зеленський та Джо Байден. Фото: t.me/V_Zelenskiy_official Telegram

Уже анонсовано зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом США Джозефом Байденом. Поки що не відомо, де вона відбуватиметься — у Нью-Йорку чи Вашингтоні, але це не так важливо. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

“Звичайно ж, це геополітична подія №1. І не тільки для України, а й у принципі для всього світу. Тому що на тлі виборчої кампанії в Сполучених Штатах такі речі не тільки є предметними – дати більше зброї, більше грошей, це має серйозний символічний ефект. У тому, що лідер цивілізованого світу, західного Байден, США в особі Байдена готові продовжувати діалог підтримки з Україною в особі президента України Володимира Зеленського. Насправді це дуже важлива подія, на якій я глибоко переконаний, рамки, контекст якої якраз, зокрема, обговорювалися в Києві, коли нещодавно приїжджав Блінкен із дводенним візитом. І я думаю, що тоді ми одразу за результатами цієї зустрічі почали отримувати хорошу пресу, як США, так і ЄС, почали менше критикувати деякі аспекти військові, економічні, і тоді стало вже зрозуміло, що позиції України і Штатів максимально продовжуватимуть зближуватися”, — сказав він.

За словами політолога, на це є ключовий запит, зокрема американського народу й американського політикуму, до того ж як двопартійного, так і двопалатного.

“Тому ми чекаємо на продовження і поглиблення відносин між двома президентами і в їхній особі двома народами і двома країнами. А на Генасамблеї ООН за допомогою підтримки позиції президента США Байдена, ми повинні проговорювати основну тему і доносити її неформально, а може бути через дискусії, може бути через діалог про двосторонні, тристоронні зустрічі. Загалом, використовувати всі можливі дипломатичні механізми, щоб максимально пояснювати українську формулу миру Володимира Зеленського і складати вже зараз порядок денний майбутньої формули миру, яка має відбутися до кінця року і мати максимально широку підтримку країн світу, разом із цим там не буде РФ”, — каже Буряченко.

Тому, констатував він, перед Україною завдання стоять не те, що навіть максимальні, вони стоять позамежні.

“Але в нас вибору іншого немає, у нас війна і ми маємо зробити неможливі речі, щоб досягти успіху”, — резюмував Олексій Буряченко.

Читайте також: Україна не відступить: яким бачить завершення війни Офіс Зеленського (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський найближчим часом зустрінеться зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою. Політики проведуть перемовини в Нью-Йорку. А The Washington Post повідомляє, що президент України наступного тижня відвідає Вашингтон.

Прямий ефір