“Знімати фільми під час пандемії – на межі з героїзмом”, – фронтмен гурту “СКАЙ” Олег Собчук (ВІДЕО)

Скрін з відео

Шість пісень гурту “СКАЙ” увійшли до нової української романтичної комедії “Все буде ок“, яка вийде на екрани на початку 2021 року. Одна з них – “Хочу ще” – стала саундтреком до стрічки. Як створювали кліп на цю пісню, скільки вдалося зібрати коштів під час благодійного музичного марафону, який відбувся у 40-й день народження артиста, чи правильно забороняти проведення концертів під час пандемії – про це і не тільки в ексклюзивному інтерв’ю в ефірі телеканалу “Дом” розповів фронтмен гурту “СКАЙ” Олег Собчук.

– Олеже, у тебе було таке, що ти “зайцем” катався в громадському транспорті?

– Я був студентом. Як і в усіх нормальних студентів, було таке, що на булочку витратив, а на маршрутку не вистачило. Бувало, ловили, а бувало, щастило, і я проїжджав.

– А так, щоб серйозно, в потязі, наприклад?

– Я навіть більше скажу: я саме в маршрутці, коли їхав “зайцем”, придумав назву “СКАЙ”.

– Це від хвилювання, що у тебе немає квитка?

– Ні, ні… Так вийшло, що саме в цей день потрібно було придумати назву свого гурту. Тому що ми виступали, брали участь у конкурсі “Студентська пісня“, і треба було себе якось назвати. Саме тоді я якраз їхав з пар. Перед цим я все витратив у їдальні, тому грошей у мене не було. Я дивився у вікно і зрозумів, що назву я вже вигадав. Мені тоді пощастило, я доїхав додому нормально, ніхто мене нічого не запитав.

– А якби підійшли контролери і оштрафували, ти б сказав: “Хлопці, ну вибачте, але я зараз придумав назву найкрутішого українського рокгурту”?

– Та їм було б байдуже. Просто пощастило, і це прикольно.

– А були ще такі випадки у тебе в житті, наприклад, щоб ти сильно спізнився на потяг чи літак? Впевнена, що в гастрольному графіку за твою багаторічну кар’єру таке траплялося.

– На потяг було, на літак, тьфу-тьфу-тьфу, ще не було, не хочу.

– Пробач, але справді, неможливо не говорити про твій вік, тому що ми знаємо, що тобі вже 40. Як це взагалі, як себе почуваєш?

– Прекрасно. Я раніше думав, що 40-річні – це дядьки якісь бородаті взагалі. Але почуваю я себе набагато краще, ніж 10 років тому. Набагато краще. Як каже Юрій Шевчук, що старості нема, є лише втома.

– Тобто це все в голові?

– 100%. Це на психосоматиці все, абсолютно.

– Цього року ювілей, виходить. І в тебе 40, і гурту 20 років.

– Так. І, на жаль, через коронавірус, пандемію, ми не маємо можливості відсвяткувати, як належить, наш ювілей. Наприклад, у Палаці спорту і так далі, як ми, в принципі, рік тому і планували.

– А якийсь план все одно є, щось зробити?

– План є, аби тільки дозволили, аби це все припинилося, розумієте?

– Тобто, коли все закінчується, ви хочете з розмахом?

– 100%. Ми не те, що хочемо – ми прагнемо, ми плануємо, ми зробимо.

– Слухай, щодо 40 років. Знаю, що чоловіки 40 років не святкують, бо не можна. Для мене це взагалі незрозуміла теорія. Ти святкував?

– Так, я святкував. І я вирішив сумістити приємне з корисним – ми зробили онлайн доброчинний музичний марафон, і разом з фондом “Таблеточки” збирали, і ще продовжуємо збирати, кошти на допомогу онкохворим дітям. На цей час ми зібрали близько 60 тисяч гривень. І, до речі, будемо всім вдячні, хто долучиться до цього марафону, який досі триває. Наша мета – 100 тисяч, поки не зберемо – не зупинимось.

– Ось мені здається, що 40 років – це вік, коли настає така мудрість, коли вже інші святкування, інші цілі та цінності. Добре, питання таке: знаю, що не так давно на фестивалі в Коломиї вдалося виступити…

– Так.

– Офлайн?

– Офлайн, слава Богу. Просто цей фестиваль вже давно був запланований, і організатори якось вибили цей виступ. І вони “красунчики”, вони його провели, і було багато людей. Я вам чесно скажу, ми дико скучили за концертами. Усі, й не тільки ми, “СКАЙ”, а взагалі всі музиканти, всі гурти дико скучили за концертами. І люди скучили, розумієте? Хочеться, щоб це швидше припинилося.

Я, звісно, маю свою думку щодо цього. Звісно, шкода людей, які постраждали і страждають від цього всього. Але мені здається, набагато буде гірше, якщо повністю припинити абсолютно все – нікому краще від того не буде. Тому, звісно, я розумію, що вийти з цього положення досить складно, але не можна припиняти все, бо буде ще гірше. Моя така суб’єктивна думка.

І на DFL FEST у Коломиї ми дуже круто політали на літачку. Я думав, що це в перший і в останній раз у моєму житті, але, слава Богу, ми вижили. Ми зробили “бочку” в повітрі. Хто не знає, “бочка” в повітрі – це переворот на 360 градусів. За штурвалом був компетентний військовий пілот.

– Ще знаємо про зйомки кліпу. Розкажи.

– Так, так. Сумістили знову ж таки приємне з корисним. Ми якраз сім’єю відпочивали в Єгипті, потім прилетіли, одразу ж полетіли на концерт. І потім, після того, ми на другий день знімали синхрони до кліпу на пісню “Хочу ще“, який є офіційним саундтреком до фільму “Все буде ок” – української романтичної комедії, яку всі ви зможете побачити в кінотеатрах на початку 2021 року. Тобто це, можна сказати, новорічна романтична комедія, українська. Обов’язково підіть. Тому що в цей час робити, знімати кіно – це на межі з героїзмом, повірте мені. Це дуже круто. І нам дуже приємно, що аж 6 наших треків є в цій комедії, і один із них – “Хочу ще” – офіційний саундтрек. Тому скоро чекайте новий кліп.

– Часто, коли пісня є саундтреком, кліп знімають, як шматки з фільму. Тобто, по суті, це було те ж саме, так?

– Так, звісно. Але для того, щоб це виглядало як кліп, а не просто нарізка з фільму, треба зняти синхрони команди або хоча б як мінімум вокаліста. Тобто мається на увазі ліпсинг – як я співаю саме цю пісню, і це змонтувати з кадрами з фільму. Тоді це буде виглядати, як кліп. Синхрони – це саме синхронізація співу і музики.

– А фільм бачили ви вже? Він уже змонтований?

– Так, він змонтований, я бачив деякі шматки. Ну, мені дуже подобається. І взагалі, я дуже вболіваю і всіма фібрами намагаюся допомагати українському кіно. Якщо треба музику – ми, “СКАЙ”, із задоволенням дамо те, що в нас є, або створимо окремо, спеціально для того, щоб підтримувати українського кіновиробника.

– Звідки така любов до кіно? Чи це тільки до українського кіно?

– Ні, взагалі, я люблю кіно, і я знімаюсь в кіно. В принципі, і в мене є досвід в цьому. Я обожнюю взагалі цей цех, тому що кіно мені дає натхнення на музику, і навпаки.

– Клас. Слухай, тоді залишається тільки побажати тобі просто продовжувати і взагалі нічого не змінювати, все круто. Ще раз тебе вітаємо з двома ювілеями.

– Дякую вам. Я щиро бажаю і вам, і всім глядачам: повірте, що би не було, як би не було, пандемія чи ще щось – взагалі, проблем завжди купа – шукайте хороше, шукайте, виходьте з дому, менше дивіться телевізор, новини, реклами. Бігайте, займайтесь спортом, вдосконалюйтесь, шукайте хороше, і ви його знайдете. 100%.

Прямий ефір