Зміна командування ЗС РФ — дуже серйозна продумана перестановка, — Якубець

Валерій Герасимов і Сергій Суровікін. Фото: svoboda.org

Перестановки в командуванні ЗС РФ свідчать багато про що — Росія найімовірніше готується до нового витка агресії проти України. Таку думку сьогодні, 15 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт, член експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Іван Якубець.

“На жаль, у нас у наших засобах масової інформації, і всі фахівці чомусь якось легко оминули те питання, що новопризначеним командувачем або тим, хто очолив усі ЗС РФ, які ведуть війну проти України, знову очолює начальник Генерального штабу Герасимов. Скинутий, знятий, трошки обгаджений, із нього намагалися цапа-відбувайла робити у свій час, а йому в підпорядкування дають Суровікіна, який командував зараз. А хто такий Суровікін? Це штатний командувач повітряно-космічних сил Росії, до яких входить космос, авіація, ППО тощо”, — сказав він.

Експерт додав, що другим заступником у підпорядкування Герасимову дали командувача сухопутних військ ЗС РФ. Крім того, у нього в заступниках пішов і один із перших заступників начальника Генерального штабу.

“Тобто така радикальна зміна керівництва, ведення військових дій ЗС РФ проти України свідчить дуже багато про що, і її потрібно дуже серйозно проаналізувати, тому що там не так все просто. І верхоглядно типу одного генерала змінили на іншого. Нічого подібного. Відбулася дуже серйозна перестановка продумана і яка отримала, очевидно, відповідні повноваження. До того ж треба зауважити, що генерал Герасимов володіє чорною валізкою. Це одна з тих валізок, які є у Путіна”, — заявив Іван Якубець.

Тому, вважає експерт, Україні від союзників дуже потрібні засоби дальньої дії, завдяки яким можна завдавати ударів по районах і військових об’єктах противника в глибокому тилу, щоб вони не кошмарили українців ракетними ударами з літаків і ВМС.

Читайте також: Герасимову доручено підготовку до нового наступу — оцінка Маломужа

Як повідомлялося раніше, у найвищому військовому керівництві Росії — нові перестановки. Тепер командуватиме так званою “спецоперацією”, як Кремль називає повномасштабну війну проти України, начальник генштабу ЗС Росії Валерій Герасимов. Колишнього командувача Сергія Суровікіна призначили його заступником. В американському Інституті вивчення війни (ISW) рокіровки в російському Міноборони називають сигналом про розкол серед військово-політичного керівництва РФ. У експертів є низка версій того, що відбувається.

Прямий ефір