Жодна країна в Європі не готова до вторгнення Росії — тільки спільними зусиллями можна її побороти, — Зеленський

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: president.gov.ua

Європа не готувалася до війни з Росією — на те є низка причин, і на підготовку потрібні роки. Про це сьогодні, 17 лютого, на полях Мюнхенської безпекової конференції сказав президент України Володимир Зеленський, інформує  FREEДОМ.

“Я думаю, що в Європі немає сьогодні жодної країни, яка була б готова до вторгнення Росії. Не тому що ми сильніші чи кращі, ні, ми всі однакові. Але у нас були всі ці роки. А у ваших країн їх не було”, — сказав президент.

Він уточнив, що ні психологічно, ні з погляду інформаційної роботи ЗМІ не було підготовки до протистояння з РФ.

“Я розумію, чому. Тому що ніхто цього не хоче. Тому важливо зрозуміти, що тільки спільними зусиллями можна побороти Росію”, — наголосив Зеленський.

Говорячи про перспективи отримання допомоги від Сполучених Штатів, яка блокується в Конгресі, президент України розповів про дискусії з лідерами Франції та Німеччини напередодні — коли було підписано двосторонні угоди про співпрацю у галузі безпеки.

“Я сказав їм дуже чітко і дуже чесно: якщо ви пам’ятаєте, що відбувалося в Україні у 2014 році, наші люди не були готові до війни, до швидкої окупації Криму і частини Донбасу. А потім, протягом майже восьми років, люди почали ставати готовими до такої агресії”, — додав Зеленський.

Він наголосив, що в України немає інших можливостей, окрім як перемогти.

“У нас є тільки одна земля — наша Україна”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Суть безпекових угод — у гарантованій підтримці до вступу України до НАТО — коментар

Прямий ефір