Жданов: Тепер російські війська зосередяться на захопленні Слов’янська і Бахмута

Встановлення російськими військами контролю майже над усією Луганською областю впливає на політичний імідж як Росії, так і України, але не змінює ситуації на фронті. Про це розповів військовий експерт Олег Жданов.

“Варто погодитися, що Росія отримала контроль практично над усією Луганською областю. Це впливає на політичний імідж як Росії, так і України. Але це загалом не змінює воєнної ситуації на лінії фронту”, — сказав він.

Жданов звернув увагу, що із п’яти напрямків, на яких ведуться бойові дії, Росія має успіх лише на одному — на Луганському напрямку. Але досягти результату вдалося тут через те, що в районі Луганщини росіяни зосередили дві третини чисельності своїх військ, які воюють в Україні.

І тому всі інші напрямки — Харків, Запоріжжя, Кривий Ріг та Херсон — у росіян значно просіли. Тут Збройні сили України вже розпочали контрнаступальні дії та мають успіх, який спробують розвинути.

“Я б не говорив про контрнаступ. Це буде надто голосно сказано на сьогодні. Ми ведемо саме контрнаступальні дії на окремих напрямках у районі Херсона. Завдяки тому, що наші сили сильніші й досвідченіші за російські, то ми маємо успіх на цих напрямках. І ми намагаємося цей успіх розвинути для створення майбутнього плацдарму під контрнаступ. Але поки що говорити про контрнаступ досить рано”, — прокоментував експерт.

Жданов нагадав, що тепер головні напрямки дії збройних сил Російської Федерації — Слов’янськ та Бахмут Донецької області. Бо політична мета РФ — захоплення всього Донбасу.

“У Слов’янську сьогодні дуже важке становище, тому що російська сторона обстрілює місто з усіх доступних вогневих засобів — артилерія, авіація, ракетні війська. Там завдаються безпрецедентні удари, причому по цивільних об’єктах та цивільному населенню. Хоча до самого Слов’янська фронт ще не дійшов і дійде, швидше за все, не скоро. Поки що штурмові дії РФ намагається вести у напрямку селища Долина і це їм не вдається. Усі їхні спроби штурмових дій відбиваються нашими військами. Окупанти зазнають втрат і відкочуються на вихідні позиції”, — розповів він.

Експерт додав, що росіяни ще не почали наступ на Слов’янськ та Краматорськ. Вони ведуть штурмові дії, які більше схожі на розвідку боєм, ніж наступ.

“Я думаю, що воно і не почнеться найближчими днями. Бо російським військам потрібне перегрупування сил і поповнення втрат, які вони зазнали за останні тижні”, — пояснив Жданов.

Проте щодо Донбасу поки що рано говорити про контрнаступальні дії українських захисників, які спостерігаються на півдні країни. І тому важко говорити про терміни визволення Донбасу.

“Дуже важко сказати щодо термінів. Бо все залежить від наших західних партнерів. І як тільки прийде зброя, ми відразу формуватимемо угруповання військ і готуватимемо контрнаступальну операцію. Поки зброя не прийшла, на жаль, ми сьогодні в змозі проводити лише оборонну операцію. “Наш успіх повністю залежить від західних партнерів. Наскільки я розумію, після останньої конференції у форматі “Рамштайн” ми можемо говорити про нові терміни постачання — це кінець липня, початок серпня”, — сказав Жданов.

Читайте також:

Німеччина готова надати Україні гарантії безпеки, але вони не будуть аналогом 5 статті НАТО — Шольц

Обстріли Донецька можуть бути черговим прийомом “ДНР” для мобілізації населення. Думка

Західна артилерія тепер на українському фронті – Зеленський розповів про наслідки для російських військ

Прямий ефір