Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна рухається прискореним шляхом євроінтеграції та розраховує відкрити всі переговорні кластери з Європейським Союзом вже у 2026 році, інформує FREEДОМ із посиланням на заяву глави держави.
За словами президента, це дозволить істотно просунути процес вступу та перейти до практичних етапів переговорів. Раніше в ЄС припускали, що перший кластер можуть відкрити вже в найближчі місяці, а решту — до кінця року.
Україна вже завершила технічну підготовку та узгодження позицій щодо ключових напрямів переговорів. Київ очікує, що прискорення процесу стане сигналом політичної підтримки з боку європейських партнерів.
“Я впевнений, що ми йдемо згідно з нашими планами, незважаючи на блокування, які були. Ми домовлялися з партнерами, що дуже хочемо відкрити всі кластери у 2026 році. Це досяжна мета, і ми зробимо все, щоб здійснити це в найближчі місяці, якщо не буде нових викликів. Те, про що ми говорили з партнерами за закритими дверима: ми дійшли висновку, що з огляду на геополітичну ситуацію та ситуацію з безпекою в Європі Україні дуже потрібен ЄС, а Європі — Україна. Тому ми всі повинні прискорюватися: не тільки Україна зі свого боку, але й європейські країни повинні зробити все, щоб прискорити вступ України”, — резюмував Зеленський.
Читайте також: Або повноправне членство, або нічого: експерти про перспективи євроінтеграції для України в умовах війни
Раніше Володимир Зеленський заявив, що 2026-й стане роком масштабного впровадження європейського законодавства в Україні.














