Військовий експерт: Щоденні втрати у 300 людей Путін може поповнювати нескінченно. З технікою – інакша ситуація

Військовий експерт Михайло Притула в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про актуальну ситуацію в зонах бойових дій. Українська армія звільняє від окупантів території на Запорізькому напрямку, використовуючи самохідні артилерійські установки “CAESAR”, а Росія сконцентрувала свої війська поблизу Сєвєродонецька та Попасної.

За словами експерта, російська армія хоче вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, проте економічного чи політичного сенсу в цьому немає.

“Під Сєвєродонецьком відбуватиметься битва, Росія кидатиме у бій нові сили, домагаючись міфічної переваги на конкретній ділянці. Вони хочуть вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської області, за це вони борються. А навіщо це? Символічний акт. Сенсу військового, економічного чи політичного у цьому немає. Донбас не може бути самостійною фігурою без України”.

Притула впевнений, що якщо українська сторона залишить Сєвєродонецьк і відійде, то надалі – звільняти ці території буде складніше, ніж зараз, під час оборони міста.

“Як сказав Президент, це стратегічний плацдарм для України для подальшого очищення Донбасу від російських військ. Тому Росія кидає сили на Сєвєродонецьк та намагається організувати “котел” у цьому місці”.

Також Притула повідомив, що на Запорізькому напрямку українська армія звільняє території, а кількість російської армії зменшується.

“Кількість російських військ на півдні набагато менша, ніж вони сконцентрували біля Сєвєродонецька та Попасної. Фактично, ці території вже звільняє українська армія. Кількість російської армії там зменшується. Тому що всі свої війська вони кидають на Сєвєродонецьк”.

На сьогоднішній день Україна отримує достатньо новітніх самохідних гаубиць 155 калібру, які стріляють далі, ніж російські гаубиці.

За перший тиждень боїв з використанням французьких Цезарів (CAESAR) було знищено близько 80 артилерійських розрахунків РФ. Це артилерійські дуелі, які дають змогу звільняти територію від присутності російських окупаційних військ”.

Таким чином, перевага в артилерії та системах залпового вогню, яких у Росії достатньо, буде нівельована практично повністю.

“Далі зменшиться кількості бронетехніки. Для Росії це критично, бо заповнити її нема чим. Склади не нескінченні. В Україні гине 300 людей російської армії щодня. Вони можуть поповнювати ці втрати нескінченно. Тому Путін боїться того, що Захід постачає далекобійні системи та системи залпового вогню, які зможуть прискорити процес перемелювання російської військової машини”.

Експерт упевнений, що воєнна поразка Російської Федерації призведе до зміни політичного режиму у Москві. “Доля Росії вирішується в Україні”.

Нагадаємо, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що необхідно зробити кілька конкретних кроків для вирішення продовольчої кризи, яку штучно створює країна-агресор РФ.

Читайте також:

Окупанти розпочали демонтаж стели “Маріуполь”, – мерія

Загинули 32 представники медіа: особливості роботи журналістів на війні

На місці будинку — вирва глибиною 7 метрів: наслідки ракетно-бомбового удару по Дружківці

Прямий ефір