Зеленський – лідерам НАТО: Якщо ви не закриєте небо, ракети РФ впадуть на ваші будинки

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до громадян уночі 14 березня заявив, що якщо лідери країн НАТО не закриють небо над Україною, то незабаром ракети агресора РФ можуть впасти на територію Альянсу.

“Минулого року я чітко попереджав лідерів НАТО – якщо не буде жорстких превентивних санкцій проти РФ, вона піде війною. Ми мали рацію. Я говорив упродовж тривалого часу: “Північний потік” – це зброя, яка вдарить по всій Європі. Тепер це очевидно. І зараз я повторюю знову: якщо ви не закриєте наше небо, то це лише питання часу, коли російські ракети впадуть вже на вашу територію. На територію НАТО, на будинки громадян країн НАТО”, – пояснив Зеленський.

Глава держави вважає, що вбивство російськими окупантами американського журналіста Брента Рено, який працював над проєктом про біженців для видання Time в Ірпені, є умисним.

“Сьогодні на Київщині було вбито американського журналіста Брента Рено. Його колега поранений. Це був свідомий напад російських військових. Вони знали, що роблять. Але, схоже, не всі на Заході знають, що вони роблять”, – наголосив український президент.

Зеленський розповів, що переговори з Росією відбуваються щодня у відеоформаті. А їхня мета – отримати “нормальні, дієві гарантії – щоб українці могли сказати: ось це працює, ось це гарантії”.

“Зрозуміло, що це важка історія. Важкий шлях. Але шлях важливий. І наша мета – щоб у цій боротьбі, у цій складній роботі на перемовинах Україна отримала необхідний результат. Необхідний для нас, для миру та безпеки… Щодня у відеоформаті транслюють представників делегацій наших країн. У нашої делегації завдання чітке – зробити все, щоб відбулася зустріч президентів. Зустріч, на яку, я впевнений, очікують люди”, – уточнив глава держави.

Крім цього, Володимир Зеленський пообіцяв, що спроби доставити гуманітарний вантаж до Маріуполя триватимуть доти, доки “ми не зможемо допомогти нашим людям”. За шість днів роботи гуманітарних коридорів, за словами президента, вдалося евакуювати понад 130 мирних громадян, а за останню добу – 5550.

Нагадаємо, Михайло Подоляк в інтерв’ю російському виданню “Комерсантъ” розповів про те, що Росія та Україна наблизилися до компромісу в перемовинах, зустріч президентів РФ та України Володимира Путіна та Володимира Зеленського може відбутися після погодження підсумкової мирної угоди, а також закінчення роботи перемовників та глав МЗС двох країн.

Росія вже завдала Україні збитків на 119 млрд доларів, наголосили в Мінекономіки України.

Читайте також: Українська армія отримає додаткові 500 млн євро допомоги від ЄС – Борель

Прямий ефір