Зеленський: Формат компромісу з РФ має бути обрано на референдумі

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю громадським телекомпаніям низки країн Європи вночі 21 березня заявив, що формат компромісу з Росією має бути затверджений на референдумі.

“У питаннях гарантій безпеки ми говоритимемо про конституційні зміни, зміни до законодавства. А якщо ми про це говоритимемо, то це вирішуватиме не лише президент, а й Верховна Рада та народ України… У всіх цих переговорах, коли ми говоримо про зміни, які можуть бути історичними, ми нікуди не дінемося, ми прийдемо до референдуму… Народ повинен буде сказати та дати відповідь на ті чи інші формати компромісів. А які вони – це результат розмови між Україною та Росією”, – пояснив глава держави.

Володимир Зеленський вважає, що компромісом для всіх сторін стане припинення вогню, виведення російських військ та надання Україні гарантій безпеки.

“Люди, якщо хочуть припинити війну: припиняється вогонь, виводяться війська. Президенти зустрілися, домовилися, що війська виводяться, що є ті чи інші гарантії безпеки, можна знайти компромісні речі, що є відповідні гаранти нашої безпеки. Вони повинні сказати, що вони Україну беруть у НАТО і не гратимуть більше з нею, або сказати, що зараз не беруть, що є правдою. І вони самі розуміють, що не хочуть воювати з Росією, і тому вони нас і не беруть… І нам треба заспокоїтися з цим та сказати: окей, інші гарантії”, – розповів український президент.

Нормальним компромісом для України, за словами Зеленського, може бути підтримка країн-членів НАТО, які готові бути гарантами та робити все, що має робити Альянс для своїх членів.

“Він (такий варіант) є компромісним для всіх. Для Заходу, який не знає, що з нами робити у питанні НАТО. Для України, яка бажає гарантій безпеки. І для Росії, яка не хоче поширення далі за НАТО і каже, що у неї з країнами НАТО були такі домовленості. І в цьому треба знайти компроміс, бо це буде точка у припиненні війни”, – наголосив Зеленський.

Глава держави наголосив, що Росії не слід ставити Україні ультиматумів.

“Це неправильно і ні до чого не приведе… Питання не в мені. В Україні люди та влада об’єднані. Ми всі не зможемо це зробити (виконати ультиматуми)… Потрібно нас усіх знищити, і тоді їхній ультиматум буде автоматично виконано. Наприклад: дайте нам Харків, Маріуполь, Київ. Ні харків’яни, ні маріупольці, ні кияни, ні я як президент не зможемо цього зробити. І ми це бачимо навіть у окупованих містах – у Мелітополі, у Бердянську. Коли вони (росіяни) заходили, люди не віддавали їм землю. Вони піднімають прапор, люди прийшли вночі, зняли”, – сказав президент.

Без зустрічі із президентом Росії Володимиром Путіним, на думку Зеленського, не зрозуміти, на що готова Росія для припинення війни.

Я вважаю, що до кінця цей момент без моєї зустрічі з президентом Російської Федерації у будь-якому форматі – і я його повторював та пропонував кілька років – я вважаю, що без цієї зустрічі до кінця не зрозуміти реально: на що вони готові заради того, щоб зупинити війну, і на що вони готові, якщо ми не готові до тих чи інших компромісів”, – сказав глава держави.

При цьому Зеленський вважає, що питання статусу окупованих територій не вдасться вирішити на цьому етапі, незважаючи на всі зусилля з його боку.

“На першій зустрічі з президентом Росії я готовий порушувати ці питання, вони актуальні, вони важливі для нас. Але я впевнений, що це рішення буде не на цю зустріч”, – відповів президент.

Нагадаємо, головний директор ІМК Алекс Ліссітса під час марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що повномасштабне вторгнення РФ до України призведе до продовольчої кризи у багатьох країнах світу.

Верещук: 22 березня евакуюватимемо людей з Маріуполя за трьома маршрутами

Читайте також: Бєлєсков: Ми маємо бути готові, що війна – це всерйоз і надовго

Прямий ефір