Зберегти наших людей — найголовніше завдання, — Зеленський про вихід ЗСУ із Авдіївки

Володимир Зеленський на Мюнхенській безпековій конференції. Фото: president.gov.ua

Рішення вивести українські війська із Авдіївки Донецької області — абсолютно логічне, справедливе та професійне. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час Мюнхенської безпекової конференції сьогодні, 17 лютого, інформує FREEДОМ.

“Головне — зберегти наших людей. Для нас це найголовніше завдання. Ми бережемо наших людей, наших воїнів, тому що це і є захист. Будь-яка зброя, ми вдячні всім нашим партнерам за неї, але будь-яка зброя, зрозуміло, допомагає відновлювати справедливість і мир на території України. Але передусім людина тримає все це, військовий тримає це. Військовий звільняє території, захищає домівки, захищає людей, сім’ї. І тому рішення правильне, щоби не потрапити в оточення ворога”, — зазначив глава Української держави. 

Він наголосив, що було ухвалене рішення відійти на інші рубежі. Це не значить, що Росія щось захопила. 

“Вона нічого не захопила. Ми повинні з вами зрозуміти — Росія за два роки війни намагалась на сході щось зробити. І що таке щось? Вони просто зруйнували декілька маленьких селищ, містечок. Але найбільше, що вони зруйнували — це наше життя”, — сказав Зеленський. 

Він нагадав, що окупанти почали масовано штурмувати Авдіївку в жовтні минулого року. 

“Із жовтня вони атакували цю нещасну Авдіївку всією зброєю, всією потужністю, що у них була. Просто тисячі їхніх військових загинули, десятки тисяч. Ось чого добилась Росія”, — зазначив президент. 

Він наголосив, що виснаження російської армії — постійне завдання, яке виконують українські захисники. 

“Далі буде відновлення, будемо чекати на відповідну зброю, якої просто не вистачило. І не вистачає, кажу вам абсолютно справедливо. Немає далекобійної зброї. У Росії є, а у нас її дуже мало. Ось вся правда. Тому наша головна зброя сьогодні — наші воїни, люди. І ми розраховуємо на підтримку партнерів”, — резюмував Зеленський.

Читайте також: Мюнхенська конференція відбувається на тлі кількох тривожних тенденцій — розбір Жовтенка

Нагадаємо, українські війська вийшли з міста Авдіївка Донецької області, аби уникнути оточення та задля збереження життя й здоров’я військовослужбовців.

Прямий ефір