Закликають у дворах, обходять поквартирно — як відбувається псевдореферендум на окупованих територіях України (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Сьогодні, 23 вересня, Росія запустила так зване “опитування” жителів тимчасово окупованих територій частини Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей щодо вступу до складу РФ. Окупаційна так звана “влада” заявила, що “голосування” триватиме 4 дні. Кремлівські пропагандисти публікують відео, намагаючись показати нібито високу явку тих, хто голосує. Місцеві жителі розповідають, що так звані “дільниці для голосування” охороняють озброєні російські військові. Одних і тих же людей возять з однієї ділянки на іншу, повідомляє FREEДОМ.

Так, від учора підготовлення до псевдореферендуму йшло у приміщенні однієї зі шкіл тимчасово окупованого Донецька. Сьогодні вранці тих, хто голосує вдома, активно знімало російське телебачення. Люди голосували просто на порозі. Тих, кого не дочекалися на “виборчій дільниці”, закликали голосувати у дворах.

Як би не показували активність голосування російські ЗМІ, насправді із явкою на псевдореферендум на тимчасово окупованій Росією території частини Донецької області проблеми. Служба безпеки України отримала документи, які підтверджують, що керівники окупаційної “адміністрації ДНР” мають намір залучати до голосування дітей та підлітків.

“Згідно з отриманими матеріалами, керівники окупаційної адміністрації планують задіяти у псевдоголосуванні місцевих жителів віком від 13 до 17 років. За рахунок малолітніх виборців окупанти намагаються штучно збільшити катастрофічну нестачу голосів для легітимізації фейкового плебісциту”, — повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

У Маріуполі зранку помітили, як до центра міста рухалися 27 військових вантажівок. Людей закликали голосувати просто на стихійних ринках, повідомив радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

А на тимчасово окупованій російською армією території частини Луганської області голосування на псевдореферендумі відбувається поквартирно і у дворах під наглядом озброєних солдатів. Про це повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

“Міста закривають, щоб люди не могли виїхати, це вже у нас інформація є з Луганщини. Таксистів зараз змушують безплатно возити ці “комісії виборчі”, триває обхід по будинках, по квартирах. Є відео, де вони пропонують людям голосувати, але не видно, хто саме пропонує, можливо, там за спиною того, хто пропонує, стоїть озброєна людина і не одна. Якщо не відкривають двері, а комісія знає, що там хтось є, можуть навіть вибивати двері”, — розповів він.

Мелітопольський міський голова Іван Федоров повідомив, що люди бояться виходити з дому, бо зранку у місті було чути вибухи. У своєму відеозверненні він закликав жителів міста не брати участь у псевдореферендумі.

“Це зрада нашій державі, яку ми не маємо права допустити, тому я закликаю вас не брати участь у цьому фейку, закликати своїх родичів та близьких не брати участі у фейкових заходах, які зараз як пропаганду намагаються зробити рашисти”, — сказав він.

Жителька Мелітополя Вікторія Ярмоліна змогла виїхати на підконтрольну Україні територію із окупованого російською армією міста. Каже, якби досі перебувала у Мелітополі, у голосуванні не брала б участі.

“Я не підтримую референдум, бо як це… відірвати шматок. Він, по-перше, нелегітимний, і як можна під час війни і взагалі, на чужих територіях. Це так, що прийшов додому, і що хочу, те й творю. Я не підтримую”, — поділилася переселенка.

У Херсоні до “виборчої дільниці” стояла черга. Як повідомив депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, російські окупанти складали списки тих українців, які не підтримують режим Путіна, щоб разом із військовими обходити їх поквартирно, щоб вони проголосували. Ті, хто зміг евакуюватися, вважають, що так званий “референдум” є неприйнятним на їхній українській землі.

“Я проти “референдуму”, тому що я вважаю, моє маленьке містечко і моя область належать повністю Україні. Все це дуже важко. І я вважаю, росіянам на нашій землі взагалі не місце”, — заявила переселенка з Херсонської області Тетяна.

“Категорично проти, я вважаю, що Херсонська область — це територія України”, — сказав переселенець із Херсонської області Василь.

Так званий “референдум Путіна” на тимчасово окупованих російською армією територіях України різко засудили до США та ЄС, а також лідери країн “Великої сімки” (G7). Будь-який сфабрикований Росією результат цього фейкового плебісциту не визнає жодна правова держава.

Читайте також: Псевдореферендуми не мають юридичної сили навіть за законами Росії, — Коваленко (ВІДЕО)

Нагадаємо, радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк заявив, що жодні юридичні дії на тимчасово окупованій території України зараз неможливі: ні з боку України, ні в межах міжнародного права, ні з боку країни-агресорки, тобто Росії.

Прямий ефір