Заяви Віткоффа після зустрічі з Путіним викликали негативну реакцію серед американських сенаторів

Стів Віткофф. Фото: gettyimages.com

Мирна угода щодо війни Росії проти України передбачає врегулювання “питання п’яти територій”, а також переговорний процес ускладнюється додатковими аспектами, заявив спецпредставник президента США з питань Близького Сходу Стів Віткофф після зустрічі з російським диктатором Путіним у Санкт-Петербурзі, інформує FREEДOM.

“Є ще протоколи безпеки, є п’ята стаття НАТО, є безліч пов’язаних із цим деталей. Це складна ситуація, в основі якої лежать справді проблемні події, що відбулися між двома країнами. Я думаю, ми можемо бути на межі чогось, що буде дуже важливим для світу в глобальному сенсі”, — висловився в ефірі Fox News Стів Віткофф.

Щодо відносин США і РФ, він вважає, що їх можна налагодити через вигідні комерційні проєкти — мовляв, це принесе стабільність у регіон.

Водночас серед сенаторів як від республіканської, так і демократичної партії зростає невдоволення Віткоффом як переговірником щодо України. Про це пише агентство Reuters. За даними агентства, законодавців турбує те, що Віткофф прямо повторює російські наративи. А також те, що в нього недостатньо дипломатичного досвіду, і цим користуються росіяни. Видання також повідомляє, що серед республіканців є думка, що Віткофф має піти, а питаннями переговорів може займатися держсекретар США Марко Рубіо.

Як повідомляє The Wall Street Journal (WSJ), кілька радників американського президента Дональда Трампа закликають його з обережністю ставитися до заяв Москви про прагнення до миру, наголошуючи, що Путін досі не продемонстрував щирого бажання припинити бойові дії. До цієї групи входять державний секретар Марко Рубіо і спеціальний представник США по Україні Кіт Келлог. За словами джерел WSJ, вони радять бути обережнішими в переговорах з російським диктатором і зайняти більш жорстку позицію щодо вимог Москви про територіальні поступки від Києва. Однак Трамп поки що більше схиляється до думки Стіва Віткоффа, який після двох зустрічей із Путіним вважає, що Кремль прагне миру.

Читайте також: США реагують на відсутність зрушень у мирних переговорах — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, 10 квітня в Стамбулі відбувся новий раунд перемовин Росії та США. Консультації пройшли в будівлі генерального консульства РФ у закритому форматі. А 11 квітня в Санкт-Петербурзі пройшла зустріч Путіна і спецпредставника президента США Стівена Віткоффа. Вона тривала 4,5 години.
Читайте також: Росії пора ворушитися: Трамп незадоволений пасивністю Кремля у мирних переговорах (ВІДЕО)

Прямий ефір