Законопроєкт про конфіскацію російських активів на користь України представили у США

Ілюстративне фото: biz.nv.ua

У США представили двопартійний законопроєкт про конфіскацію російських активів на користь України. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомила надзвичайний і повноважний пані посол України в США Оксана Маркарова, інформує FREEДОМ.

Вона також висловила сподівання на якнайшвидший розгляд та ухвалення документа в Конгресі США.

“Законопроєкт уповноважує Міністерство юстиції США конфіскувати цінні активи, які належать підсанкційним російським олігархам, більш швидко та передавати ці активи Україні. Законопроєкт також надає повноваження Міністерству юстиції США щодо передання на користь України всіх коштів від конфіскованих урядом США російських активів (наразі Міністерство юстиції може передавати Україні лише активи, які були конфісковані за порушення санкцій, запроваджених проти РФ)”, — написала Маркарова у Facebook.

Читайте також: Питання бізнес-етики чи політики: як передати Україні заморожені активи РФ, обговорюють експерти

Як повідомлялося раніше, у Європейському парламенті вважають, що екологічні злочини Росії в Україні можуть бути достатнім приводом для конфіскації заморожених російських активів і передання їх для відновлення України. Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс у коментарі кореспонденту FREEДОМ розповів, що над ухваленням відповідної резолюції вже працюють.

Прямий ефір