Екологічні злочини РФ в Україні можуть бути приводом для конфіскації заморожених російських активів — коментар євродепутата

Андрюс Кубілюс. Скріншот: uatv.ua

У Європейському парламенті вважають, що екологічні злочини Росії в Україні можуть бути достатнім приводом для конфіскації заморожених російських активів і передання їх для відновлення України. Депутат Європарламенту Андрюс Кубілюс у коментарі кореспонденту FREEДОМ розповів, що над ухваленням відповідної резолюції вже працюють.

Він акцентував, що в Бельгії перебуває близько 200 млрд євро заморожених активів країни-агресора, які можна використати в цьому механізмі.

“Коли потреба для відновлення зараз підраховується більше, ніж 400 млрд євро, а заморожених активів, як ми знаємо, тільки в Європейському Союзі, тільки тут, у Бельгії, є близько 200 млрд євро. Але поряд із цим ми пропонуємо обговорювати інструмент. Про них говорять у різних документах Об’єднаних Націй, що в тому випадку, коли одна країна завдає великої шкоди для іншої країни, для того, щоб зупинити таку дію цієї агресивної країни, можна якраз через ці заходи протидії забрати все державне майно, яке можна забрати. І я думаю, що цей механізм має бути якраз якнайшвидше почати використовуватися для того, щоб покрити всі збитки України”, — сказав Кубілюс.

Зазначимо, що одна з головних тем обговорень під час слухань в Європарламенті Міжнародної робочої групи з екологічних наслідків війни — відповідальність РФ за екологічні злочини в Україні. Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив, що умисне руйнування Каховської дамби може стати першим прецедентом екологічного злочину, яким займеться міжнародний трибунал.

Читайте також: Питання бізнес-етики чи політики: як передати Україні заморожені активи РФ, обговорюють експерти

Як повідомлялося раніше, за словами кандидата економічних наук, головного консультанта Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Івана Уса, союзники України “приберігають” заарештовані російські активи на повоєнну відбудову країни, яка потребуватиме великих фінансових вкладень.

Прямий ефір