Захист прав людини в окупованому Криму: Джапарова звернулася до міжнародного співтовариства

Фото Укрінформ

3 листопада на полях 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку відбувся тематичний захід щодо ситуації з правами людини у тимчасово окупованій РФ Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова закликала міжнародне співтовариство посилити спільні зусилля із захисту прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Еміне Джапарова наголосила, що російська окупаційна влада перетворила Крим на півострів страху, де тривають репресії проти громадян України, які виступають проти окупації.

За її словами, держава-окупант продовжує політику незаконного ув’язнення українців та кримських татар з метою подальшого їхнього утримання у заручниках вже на території Росії.

Читайте також: В окупованому Криму винесли “вироки” шістьом громадянам, які відмовилися служити в армії РФ

Джапарова переконана, що переселення російського населення на територію окупованого Криму є незаконним відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Позбавлення права на землю, релігію, освіту та мову, примусова зміна громадянства, призов у лави російської армії, заборона діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, а також утиски проти Української православної церкви – всі ці порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права, за словами Джапарової, отримають належну оцінку з боку ООН.

Найближчим часом Генеральна Асамблея ООН розгляне оновлений проєкт резолюції про ситуацію з правами людини в окупованому Криму. 

Нагадаємо, що в російському Ростові-на-Дону 3 листопада відбулося судове засідання, де трьом кримськотатарським політв’язням суд виніс вирок. Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганієва, фігурантів “справи Хізб-ут-Тахрір” (красногвардійська група), засудили до 12-17 років ув’язнення.

Прямий ефір