Можливості українських БпЛА дають змогу долати повітряну оборону РФ і відпрацьовувати якісно по цілях, — Храпчинський

Анатолій Храпчинський. Скріншот: uatv.ua

Українські безпілотні літальні апарати (БпЛА) здатні обходити засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ) і точно б’ють по цілях, не завдаючи шкоди цивільним об’єктам. Це свідчить про ефективність і технологічність дронів, розроблених українськими інженерами. Про це сьогодні, 11 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у сфері авіації Анатолій Храпчинський.

“Попри те, що Росія активно розвивала можливість захищати повітряний простір і захищати територію Росії від можливих ударів ядерних та інших, українські дрони пролітають ці системи. Українські БпЛА мають невелику швидкість і летять на малих висотах, це дозволяє проходити нам повітряну оборону Російської Федерації. Але при цьому я б звернув увагу, що велика кількість БпЛА облаштовані штучним інтелектом, системами, які дають змогу працювати, оминаючи перешкоди з боку засобу радіоелектронної боротьби. Українські інженери добре попрацювали над цим питанням”, — розповів він.

Головне завдання для України — масштабувати виробництво дронів, щоб збільшити кількість уражених цілей на території України, зазначив експерт.

“Немає проблематики у відстанях. Немає проблеми в корисному навантаженні. Дрони можуть нести великі боєкомплекти. Є завдання масштабування виробництва для того, щоб ефективно відпрацювати по всіх стратегічних об’єктах на території РФ. Дуже хороші можливості у наших БпЛА, які дають змогу пробивати й повітряну оборону Російської Федерації, відпрацьовувати якісно по цілях. Ми бачимо точні попадання в ціль без падінь поруч. Це показує, що наші засоби активні та стійкі до засобів РЕБ і пролітають спокійно протиповітряну оборону”, — сказав він.

Читайте також:ЗСУ провели випробування наземних дронів “Махно” (ФОТО)

Прямий ефір