Заарештувати Путіна може міжнародна структура, а не країна, також він може опинитися в ситуації, як Протасевич, — правозахисник

Виступ Путіна 21.02.2023. Скріншот: youtube.com

Для арешту президента РФ Володимира Путіна за рішенням Міжнародного кримінального суду (МКС) у країнах, які ратифікували Римський статут, це все буде погоджено і зрозуміло. Країна, яка навіть якщо не захоче сама заарештовувати, то це зробить якась міжнародна структура, яка буде на це уповноважена МКС. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

Щодо країни, яка ратифікувала Римський статут, але відмовилася заарештувати Путіна в разі його візиту, за словами правозахисника, буде проводитися обговорення і введення якихось певних санкцій.

“Але я думаю, що під цю справу міжнародні розвідки працюють, і буде відомо, куди Путін і в якій якості прилітає. Є якісь підрозділи, які пов’язані з Міжнародним кримінальним судом, які фактично відправлять туди свій конвой, який просто затримає Путіна. Якщо брати, наприклад, країни Європейського Союзу, то там кордони відкриті. Відповідно, ніхто ж там не буде якісь перестрілки влаштовувати для того, щоб Путіна зберегти”, — сказав Лисянський.

Він підтвердив, що заяви міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто про те, що Угорщина не виконуватиме рішення МКС, це — блеф. У разі, якщо Путін буде на території Угорщини, найімовірніше, з високою часткою ймовірності, його буде заарештовано.

“Ну, так, а вони потім скажуть, угорці, що: “Ми і не виконували, виконували інші. Ми не говорили, що ми будемо перешкоджати міжнародним організаціям щодо виконання [рішення] МКС — визнаної всіма міжнародної інституції. Тому, це ж політики, особливо угорці, у них є щось таке радянське, коли вони заявляють одне, а за фактом можуть бути зовсім інші дії”, — каже правозахисник.

Навіть до країни яка гарантує Путіну невидачу, йому летіти все ж таки небезпечно, адже пілот може зупинитися десь у Євросоюзі, приземлитися, наприклад, на дозаправку.

“Сценарій із Протасевичем — “бомба закладена, терористи викрали літак, тому літак має сісти”. Цей той момент, коли бумеранг відплати може знести голову навіть Путіну. Так вони вчинили з Протасевичем (Роман Протасевич — співзасновник Telegram-каналу Nexta. Авіалайнер, який прямував з Афін до Вільнюса, на борту якого був Протасевич, примусово посадили в Мінську, — ред.) і, відповідно, тепер Путін може сам опинитися в такій ситуації”, — підсумував Павло Лисянський.

Читайте також: “Прецеденти можна полічити на пальцях однієї руки”: чи заарештують Путіна за ордером МКС — думка Мартиненка

Прямий ефір