“Прецеденти можна полічити на пальцях однієї руки”: чи заарештують Путіна за ордером МКС — думка Мартиненка

Володимир Путін. Фото: unian.ua

Президент Росії Володимир Путін не доживе ні до Гаазького трибуналу, ні до якогось іншого моменту фізично — його усунуть. Разом із цим все кремлівське керівництво, всі ті, хто мав стосунок до розв’язування війни проти України, до ухвалення рішень, мають понести покарання. Тому фігурантом розгляду справ у Міжнародному кримінальному суді (МКС) буде не тільки Путін, а й багато інших, включно з його союзниками — Білоруссю та Олександром Лукашенком. Таку думку в інтерв’ю телеканалу FREEДОМ висловив юрист і колишній радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.

“Я вже сумніваюся в тому, що цей арешт фізично здійсниться. Я думаю, найімовірніше, постане питання про його фізичне усунення. Тому що насправді прецедентів арешту лідерів країн можна порахувати на пальцях однієї руки. До того ж ці країни не були геополітичними гравцями в минулому. Водночас потрібно для себе чітко розуміти, що Путін, усвідомлюючи ці загрози, він не відвідуватиме території, які могли б для нього бути загрозливими в плані арешту і видачі для розгляду в МКС. Я про це говорю тому, що фізично без присутності фігуранта справа в МКС не розглядається. Це перший момент”, — сказав він.

Другий момент — заочне правосуддя Міжнародним кримінальним судом не встановлено.

“І це буде більше, скоріше, політичне рішення для того, щоб усе-таки закріпити юридично Росію як ізгоя, як країну, яка породила війну в XXI столітті, країну, яка агресивно напала на мирну Україну, яка здійснила воєнні злочини та злочини проти людства; зафіксувати юридично всіх фігурантів цього злочину і зробити їх світовими ізгоями”, — каже Мартиненко.

За словами колишнього радника міністра внутрішніх справ України, наступним юридичним кроком може бути ухвалення рішень, ґрунтуючись на рішенні МКС.

“Ухвалення рішення про заборону всіх економічних конфігурацій із контрагентами, зареєстрованими на території РФ, про конфіскацію їхнього майна за всіма територіями, що входять до Римського статуту, які є підписантами, це 123 країни. І в принципі, не 123, а 155, решта з них не ратифікували цей договір, але водночас це може бути прецедентом для конфіскації майна і для оголошення російському управлінню, уряду, лідеру обвинувачення не просто в спонсоруванні тероризму, а якраз оголосити можна їх терористами просто фізично за цими фігурантами. Але я більше прихильник того, що Путіна усунуть фізично, до того ж зробить це хтось із його оточення. Найімовірніше, цей сценарій гратиметься”, — підсумував Володимир Мартиненко.

Читайте також: У МКС відреагували на погрози Росії через ордер на арешт Путіна — аналітика (ВІДЕО)

Прямий ефір