За січень-липень ВВП України виріс на 2,1%, – Мінекономіки

Фото Урядовий портал

За розрахунками Міністерства економіки, ВВП України за сім місяців 2021 року збільшився на 2,1% проти падіння на 6,1% у 2020 році.

Про це повідомляє UA з посиланням на огляд економічної активності, опублікований на сайті Мінекономики.

“У січні-липні 2021 року, за розрахунками Міністерства економіки, зведений індекс виробництва (ЗІВ) збільшився на 1,3% (на 1% у січні-червні 2021 року, падіння на 6,6% за січень-липень 2020 року відповідно), ВВП – на 2,1%“, – йдеться в огляді.

Зростання ВВП відбулося за рахунок промисловості, сільського господарства, транспорту та будівельної галузі. Зокрема, в липні промисловість п’ятий місяць поспіль показала зростання, проте воно сповільнилося до 0,2% проти 1,1% у червні 2021 року. Виробництво сільськогосподарської продукції в липні зросло на 9,2% проти падіння на 16% у червні-2021, що зумовлено насамперед активною фазою кампанії зі збирання врожаю.

Ризиками для прогнозу зростання ВВП за підсумками року на рівні близько 4% лишаються можливі нові карантинні обмеження через штами коронавірусу.

Також загрозами є кон’юнктури на ключових для експорту сировинних ринках на тлі поширення коронавірусу, загострення політичних і економічних відносин між окремими країнами, посилення неплатоспроможності суб’єктів економічної̈ діяльності.

Мінекономіки зауважує ризики від повноцінного запуску “Північного потоку-2”, що може позначитися на суттєвому відхиленні очікуваних значень показників транзиту.

Нагадаємо, у другому кварталі 2021 году реальний ВВП України збільшився на 5,4% щодо другого кварталу минулого року. Відносно першого кварталу 2021 року реальний ВВП України скоротився на 0,8% з урахуванням сезонного фактору.

Читайте також: НБУ підвищив облікову ставку до 8,5%

Прямий ефір