Європарламент ухвалив резолюцію із закликом підтримати Україну зброєю для перемоги над РФ

Прапори України та ЄС. Фото: gettyimages.com

Європейський Союз має підтримати Україну всім, що їй необхідно для перемоги у війні проти Росії. Про це йдеться в резолюції, ухваленій сьогодні, 29 лютого, депутатами Європейського парламенту в Страсбурзі, повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу Європарламенту.

За резолюцію проголосував 451 депутат, проти — 46, ще 49 утрималися.

У тексті депутати Європарламенту підбивають підсумки двох років із моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, наголошуючи на тому, як війна докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі та поза нею. Крім того, вони зазначають, що головна мета полягає в тому, щоб Україна виграла війну, й попереджають про серйозні наслідки, якщо цього не станеться.

Депутати Європарламенту заявляють, що інші авторитарні режими спостерігають за розвитком подій, щоб оцінити свої власні можливості для проведення агресивної зовнішньої політики.

Для перемоги Києва не повинно бути “жодних добровільних обмежень на військову допомогу Україні”, а Європарламент підтвердив необхідність надати країні все необхідне для відновлення повного контролю над її міжнародно визнаною територією.

“Депутати Європарламенту заявляють, що як і раніше, існують величезні відмінності в рівні військової підтримки, яку надають країни-члени ЄС Україні, й закликають до необхідних інвестицій у європейську оборонно-промислову базу. Це має першочергове значення для задоволення потреб України та поповнення виснажених запасів у ЄС. Депутати Європарламенту перелічують складні системи ППО, ракети великої дальності, такі як TAURUS, Storm Shadow/SCALP, різні типи артилерії та боєприпасів (зокрема, 155 мм), а також безпілотники й засоби протидії їм, як особливо важливі для України”, — йдеться в повідомленні.

Депутати вважають, що всі союзники ЄС та НАТО повинні підтримувати Україну у військовому плані в обсязі не менше ніж 0,25% свого ВВП щорічно. Європарламент також закликає країни ЄС негайно вступити в діалог з оборонними компаніями, щоб забезпечити збільшення виробництва та поставок боєприпасів, снарядів та військової техніки, ракет для України, що має бути пріоритетом над замовленнями з інших третіх країн. Крім того, вони закликають Палату представників США без будь-яких подальших зволікань ухвалити пакет військової допомоги Україні.

Резолюція наголошує на нагальній необхідності створення міцного правового режиму, що дає змогу конфісковувати заморожені Євросоюзом російські державні активи та використовувати їх для відновлення України й виплати компенсацій жертвам війни. Зазначається, що Росію необхідно зобов’язати виплатити накладені на неї репарації, щоб гарантувати, що вона зробить істотний внесок у відновлення України.

Депутати Європарламенту також закликають ЄС зберегти й розширити політику санкцій проти РФ та її союзниці Білорусі. Це охоплює заборону на імпорт російського урану та металургійної продукції в ЄС, припинення ядерного співробітництва з Росією та введення повного ембарго на імпорт ЄС російської сільськогосподарської та рибної продукції, а також викопного палива й скрапленого природного газу, що транспортуються морським шляхом трубопроводами.

Європарламент також засуджує всі ті країни, компанії, асоціації та окремих осіб, які допомагають Москві обходити обмежувальні заходи ЄС, заявляючи, що ці підривні дії мають бути криміналізовані на рівні Євросоюзу.

Читайте також: ЄС створив новий фонд для підтримки України: куди підуть гроші від Європи (ВІДЕО)

Прямий ефір