Європарламент надасть Україні 50 млрд євро: на що будуть витрачені (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Європейський парламент схвалив виділення 50 млрд євро для підтримки України. За це рішення проголосувала абсолютна більшість депутатів — 536. Очікується, що перший транш, а це 4,5 млрд євро, надійде в Україну вже в березні. Подробиці розповів кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі Віталій Сизов. 

Європейський парламент підтримав створення українського механізму для підтримки української економіки та інфраструктури на суму 50 млрд євро. Під час дебатів перед голосуванням депутати говорили про важливість цього рішення.

“Для України це необхідно, для її виживання. Це спосіб виживання. Давайте не будемо забувати, що люди в Україні, ті люди, які воюють на передовій, певною мірою залежать від нас. Вони прекрасно знають, що якби допомога з боку Європи і, можливо, зі США вичерпалася, у них більше не було б шансів на перемогу. І тому так важливо, щоб ми послали цей сигнал Україні, але також і Росії, Путіну, що ми стоїмо пліч-о-пліч з українцями”, — заявила депутатка Європейського парламенту Віола фон Крамон.

Також депутати наголошували, що економіка — не головний напрям для підтримки. І зараз пріоритет — озброєння. Особливо далекобійні ракети. Депутат від Німеччини Міхаель Галлер заявив, що його країна має постачати в Україну ракети Taurus і для їхнього обслуговування зовсім не потрібні німецькі солдати, як про це раніше заявляв канцлер Німеччини Олаф Шольц. 

“Пріоритети зараз — боєприпаси і ППО (протиповітряна оборона, — ред.). І дійсно, ракети більшої дальності, щоб зламати гегемонію агресора. Ми повинні, нарешті, домогтися того, щоб у Євросоюзі зброя європейського виробництва не спрямовувалася в треті країни, а спрямовувалася в Україну.  Якщо канцлер Німеччини каже, що він не буде відправляти німецьких солдатів, тому що ракетний комплекс Taurus повинні налаштовувати німецькі солдати, то це нонсенс, тому що жодному німецькому солдату не доводилося їхати до зарубіжних країн для встановлення ракетного комплексу Taurus”, — акцентував Міхаель Галлер.

Рішення про створення українського механізму було ухвалено на зустрічі лідерів країн Європейського Союзу 1 лютого в Брюсселі. Сьогодні, 27 лютого, було його фінальне узгодження в парламенті.

Читайте також: 15 країн ЄС готові приєднатися до ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України за межами Європи

Нагадаємо, Нідерланди виділять 100 мільйонів євро на закупівлю боєприпасів для України. Про це повідомив прем’єр-міністр Марк Рютте і додав, що країна найближчим часом укладе угоду про безпеку з Україною терміном на 10 років, щоб гарантувати її здатність захистити себе в майбутньому.

Прямий ефір