Європа посилює оборону — що відомо (ВІДЕО)

Військовий НАТО. Фото: nato.int

Посилення оборони почали обговорювати більшість європейських країн. Такі заяви почастішали після того, як під час масованого обстрілу України Росією 29 грудня у повітряний простір Польщі залетіла, як підтвердили пізніше, російська ракета. У Варшаві вважають, що Європа є ціллю російської агресії. А Німеччина, Нідерланди, Румунія та Іспанія тим часом закуповують тисячу ракет для Patriot, повідомляє FREEДOM.

Підтримуючи Україну, Європа захищає і саму себе. Про це президент України Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю журналу The Economist.

“Даючи нам гроші чи зброю, ви підтримуєте себе. Ви рятуєте своїх дітей. Якщо Росії дозволять забирати українських дітей, то вони заберуть й інших. Путін відчуває слабкість, як тварина, тому що він і є твариною. Він відчуває кров, відчуває свою силу. І він з’їсть вас на вечерю з усіма вашими ЄС, НАТО, свободою та демократією”, — заявив глава Української держави в інтерв’ю.

Путін може атакувати Європу 2024 або 2025 року: він чекає на момент, коли США під час президентських виборів виявляться “без лідера” і не зможуть швидко допомогти партнерам стримати російський удар. Про таку можливість заявила одна з європейських розвідок, пише німецьке видання Bild.

“Така ймовірність існує, тому що влада в Росії зараз влаштована так, що вона не може існувати, крім як в умовах постійної ідеологічної, військової мобілізації. Вказуючи на те, що зовнішній світ загрожує Росії, і задля цього потрібно терпіти цю владу. Росія перейшла межу, коли вона могла б безболісно повернутися до нормального розвитку. Зараз вона може зберігати свою внутрішню стабільність, лише на когось нападаючи, готуючись до війни”, — вважає завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що Європа у стратегічній перспективі є мішенню російської агресії, тому континент загалом має бути сильнішим за РФ у військовому плані, щоб захистити власні кордони. Польський прем’єр оголосив, що при уряді створять Комітет з безпеки, який опікуватиметься питаннями зміцнення безпеки кордонів Польщі.

“Ми вже підготували з очільником Міністерства закордонних справ Радославом Сікорським таку ініціативу, закликавши врахувати потреби європейської збройової промисловості, щоб якнайшвидше підтримати Україну, не в останню чергу тому, що вся російська економіка вже перейшла на систему військового озброєння, і Європа залишається далеко позаду”, — заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

У Північноатлантичному альянсі заявили, що країни НАТО, зокрема Німеччина, Нідерланди, Румунія та Іспанія, закуплять до тисячі ракет для комплексів Patriot, щоб посилити протиповітряну оборону Альянсу. Агентство НАТО з підтримки та закупівель схвалило цю ініціативу, виділивши на контракт кошти у розмірі близько 5,5 млрд дол.

“Півтора року як обговорюється в Європі питання збільшення оборонних витрат, і вони реально збільшуються. Польща стає взагалі лідером оборонних витрат, і йдеться про 4%. Тобто новий східний фланг НАТО. Німеччина дуже багато виділила на модернізацію та допомогу флангам НАТО. Німеччина хоче бути тиловою країною — підтримувати фланги НАТО”, — прокоментував завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

В НАТО у відповідь на останні масовані ракетні обстріли РФ українських міст заявили, що продовжать підтримувати Україну. Представники Альянсу зазначили, що блок посилює свою присутність та боєздатність на теренах від Чорного до Балтійського моря, зокрема в Польщі. Крім того, у Польщі вже налічується понад 10 тис. військовослужбовців Альянсу, і є значний військовий потенціал, включаючи літаки НАТО, що захищають польське небо.

Читайте також: Чи відкриє Кремль “другий фронт” у Європі — оцінка Лінкявічюса

Раніше політтехнолог та політолог Михайло Шейтельман в ефірі FREEДОМ заявив, що нинішня Російська Федерація існує для того, щоб вести агресивну загарбницьку війну, тому загроза країнам Європи, безумовно, існує. Можливо, це будуть не прямі атаки, а гібридні. Адже, по суті, Москва їх вже здійснює, атакуючи, наприклад, Фінляндію “сомалійцями на велосипедах”.

Прямий ефір