ЄС та США доведеться змінити ставлення до низки країн, щоб ті перестали допомагати Росії — економіст

Туреччина намагається запропонувати себе Росії як зарубіжну державу, яку можна використовувати і як посередника, і як політичного партнера. Таку думку висловив економіст Олексій Плотніков в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Не можна сказати, що турків цікавить газ, нафта та інша продукція російського виробництва. Це було зроблено для того, щоб замістити ту прірву, яка утворилася після того, як Російська Федерація опинилася під санкціями. А ось тут прийшла Туреччина, і вона вважає, що вона буде головним і політичним, і економічним партнером Росії”, — сказав експерт.

Гість ефіру також висловив свою думку щодо того, як переконати країни, які допомагають РФ обійти санкції, цього не робити.

“Потрібно підняти рівень відносин з Європейським Союзом, зі Штатами, зробити якісь преференції, зробити можливості для того, щоб вони торгували з розвиненим західним світом. Теоретично це можливо, але якщо ми повернемося до країн-учасниць Росії, то це ті країни, які не популярні в західних країнах. Це країни, які в Західній Європі, Сполучених Штатах, Канаді, наприклад, або де-небудь в Австралії, не користуються популярністю, не є їх політичними та економічними партнерами. Тому потрібно якось підвищити їхній статус, звернути на них увагу, ставитись до них з повагою, теоретично можливо. Але поки що не можу сказати, скільки потрібно часу для того, щоб країна зрозуміла, що до неї ставляться з повагою західні демократії. І через скільки така країна перестане брати участь у якихось сумнівних схемах для того, щоб допомогти уникнути санкцій Російської Федерації”, — висловився Плотніков.

Він додав, що такі держави, як Індія та Китай, зараз співпрацюють з Росією тільки тому, що їм вигідно. Насамперед їм вигідно купувати дешеві енергоносії.

Тим часом країни Заходу не виключають запровадження санкцій проти Туреччини на тлі поглиблення її відносин із РФ, яка напала на Україну. Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Шість західних чиновників розповіли виданню про занепокоєння з приводу домовленостей лідерів Туреччини й Росії Реджепа Таїпа Ердогана та Володимира Путіна розширити співпрацю у сферах торгівлі та енергетики після зустрічі в Сочі.

Один із чиновників ЄС заявив, що Брюссель “все уважніше” стежить за турецько-російськими відносинами. Інше джерело Financial Times припустило, що деякі західні країни можуть закликати свої компанії вийти з турецького ринку, якщо Ердоган піде на втілення домовленостей із Путіним.

Три джерела з Євросоюзу зазначили, що об’єднання поки що не розпочинало обговорень можливих санкцій проти Туреччини, адже незрозуміло, що саме конкретно погодили турецький та російський президенти. Крім того, рішення на рівні ЄС буде складно ухвалювати.

Але навіть без формальної згоди всіх членів Євросоюзу окремі держави можуть, наприклад, “запровадити обмеження на торгівлю та фінанси чи попросити великі фінансові компанії зменшити вкладення у турецькі компанії”.

Водночас, зазначають джерела Financial Times, такі кроки суперечать комерційним інтересам західних компаній. Крім того, Анкара, як і раніше, загрожує блокувати членство Фінляндії та Швеції у Північноатлантичному Альянсі.

Нагадаємо, політтехнолог Борис Тізенгаузен в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA наочно пояснив, чому в РФ фіксується розквіт пропаганди, чим залякують росіян, і чому заяви про верховенство Росії та розвал США — звичайні міфи.

План ЄС щодо скорочення споживання газу на 15% набув чинності 9 серпня

США передали Україні протирадіолокаційні ракети — Пентагон

Читайте також: Волкер: Тепер повернення Криму та Донбасу буде однаковим шляхом

Прямий ефір