Волкер: Тепер повернення Криму та Донбасу буде однаковим шляхом

Фото: REUTERS

Українці вже перемогли у цій війні, бо Путіну не вдалося реалізувати свою головну мету — знищити Україну. Про це заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України (2017-2019 рр.), постійний представник США в НАТО Курт Волкер.

Він прокоментував думку експертів, що світ перебуває на порозі Третьої світової війни:

“Я не думаю, що ми повинні легковажно відкидати ідею Третьої світової війни. Бо зараз війна йде в Україні. Українці воюють, помирають, втрачають роботу, втрачають економіку. Це боротьба не на життя, а на смерть за Україну”, — сказав він в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

Волкер упевнений, що Україна має повернути усі захоплені Росією території. І якщо після 2014 року він сумнівався, що Крим можна буде звільнити у найближчій перспективі, то зараз його думка змінилася.

“Я завжди проводив різницю, коли думав, що повернення Донбасу під контроль України можна досягти в короткостроковій перспективі, а Крим буде проблемою в довгостроковій перспективі. А тепер я думаю, що ця російська агресія зробила це таким чином, що ми взагалі не можемо проводити різницю між Кримом і Донбасом — це те саме”, — сказав він.

І не можна Росії залишати ні метра української землі, інакше це призведе до нової війни. І це стосується окупованих територій в інших країнах.

“Доки Росія контролює будь-яку територію за межами Росії, у нас із Росією проблеми…. Визнання імперської Росії в будь-якому вигляді означає лише визнання того, що ми стикатимемося з черговими війнами з Росією в максимально найближчому майбутньому”, — упевнений дипломат.

Волкер наголосив, що Україна вже виграла війну, тому що “Путіну не вдалося перемогти та досягти своєї мети з ліквідації України”.

“Україна вже виграла війну. Ніхто не має сумніву, що Україна виживе як суверенна, незалежна європейська демократія. Вона завжди буде тут. Вона завжди буде частиною Європи. Вона завжди буде Україною. І це те, що ніхто не зможе відібрати”, — акцентував він.

“Адже ми про що вже говоримо? Про те, як розгортається війна. Як Україна стає сильнішою. Як вона повертає свої території. Як вона інтегрується до Європи. Ось які теми обговорюються зараз, а не виживання України”, — додав дипломат.

Він зазначив, що Захід та Україна повинні працювати спільно, “щоб зробити все можливе, щоб Україна вийшла з цього якомога сильнішою, навіть кращою, ніж була раніше”.

“Ми маємо бути впевнені, що живемо у кращому світі, де та агресія, яку ми спостерігаємо з боку Росії, — це не шлях майбутнього. Тож це те, над чим ми всі повинні працювати”, — резюмував Волкер.

Політтехнолог Борис Тізенгаузен в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA наочно пояснив, чому в РФ фіксується розквіт пропаганди, чим залякують росіян, і чому заяви про верховенство Росії та розвал США — звичайні міфи.

Прямий ефір