ЄС не викреслює Україну зі списку країн “зеленої” зони, – МЗС

Фото Укрінформ

У разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні Європейський Союз може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до ЄС.

Про це у Facebook написав речник МЗС України Олег Ніколенко, інформує UA.

За його словами, Брюссель переглядає список країн щодватижні та коригує його залежно від розвитку епідемічної ситуації.

“Епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз вже суттєво скоротив перелік країн із “зеленої” зони. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян”, – зазначив Ніколенко.

Речник МЗС зазначив, що рішення ЄС у разі ухвалення про виключення України із “зеленої” зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку, якщо епідемічна ситуація покращиться.

“Рішення ЄС у разі ухвалення не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого” списку ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – пояснив Ніколенко.

Раніше Дмитро Кулеба заявляв, що безвізу України з ЄС нічого не загрожує.

Читайте також: Угода про “відкрите небо” наблизить українців до доступних авіаперельотів, – Шмигаль

Прямий ефір