Не варто перебільшувати значення інтерв’ю президента РФ Володимира Путіна, яке в Москві він дав американському консервативному коментатору Такеру Карлсону. Про це сьогодні, 8 лютого, на брифінгу в Брюсселі заявив представник Зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.
“Перш за все, давайте не будемо перебільшувати роль цього інтерв’ю. Я гадаю, кожен може припустити, що буде сказано в ньому. Усі знають послужний список висловлювань Путіна. Єдиним сюрпризом може стати те, якщо Путін почне плакати та казати, що він — невдаха, бо провалився в усьому, що декларував у лютому 2022 року. І якщо попросить пробачення в українського народу. Гадаю, що в такому разі ми будемо дякувати пану Карлсону за проведення цього інтерв’ю. Але ми отримуємо щоденні повідомлення в засобах масової інформації — як у Європейському Союзі, так і на Заході загалом — про все, що говорить Путін. У всіх його цитатах, висловлюваннях, коментарях — брехня”, — сказав Стано.
Він підкреслив, що в питанні агресії Росії проти України не може бути альтернативної думки “іншої сторони”, як дехто хоче представити інтерв’ю Путіна.
“Істина тут дуже універсальна, її підтримує величезна більшість країн світу — Росія здійснює незаконну агресію проти українського народу і проти держави Україна. Це не однобокий, а об’єктивний факт. Путін розпочав свою злочинну “триденну спецоперацію”, яка триває вже два роки, під абсолютно хибним приводом. Він руйнує і порушує Статут ООН. Це очевидний факт, що Путін напав на Україну без жодної причини. Він без жодної причини бомбардує цивільну інфраструктуру, і намагається без жодної причини вбити якомога більше українців”, — акцентував представник ЄС.
Він додав, що з боку Путіна є тільки одна причина в нападі на Україну — “його збочене бажання перезаснувати неоімперіалістичну Російську імперію, де він контролює все у своїй окрузі і нав’язує свою волю”. Стано наголосив, що це не терпітиме Європа і весь цивілізований світ XXI століття.
“Ми зараз не обговорюємо питання одного інтерв’ю або одного новинного репортажу. Ми обговорюємо проблему маніпулювання інформацією, яка стає хронічною, особливо з боку Кремля, але також і деяких інших гравців в інших частинах світу”, — продовжив він.
Представник ЄС нагадав, що диктатор Путін давно перебуває під санкціями Євросоюзу. А от питання про санкції щодо американського коментатора Карлсона єврочиновники поки що не розглядали, й для того, щоб їх запровадити, потрібні підстави та воля держав-членів.
“Це не наша справа розмірковувати про те, чи буде держава-член ЄС, чи група держав пропонувати когось включити до санкційного списку. Є встановлена процедура. Але наразі у відповідних органах ЄС жодних дискусій, пов’язаних із цією конкретною людиною [Такером Карлсоном], не ведеться. Коли держави-члени ЄС хочуть ввести санкції проти когось ще, вони завжди можуть внести пропозицію, підкріпити її доказами. І коли серед 27 країн усі згодні, тоді рішення ухвалюють”, — пояснив він.
Читайте також: Це схоже на спецоперацію Кремля, — євродепутатка прокоментувала візит американського журналіста Карлсона до Путіна
Нагадаємо, скандальний американський журналіст і телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна під час свого візиту до Москви. Це перше приватне інтерв’ю Путіна із західним журналістом з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Карлсона часто називають “американським Соловйовим” через його проросійську пропагандистську риторику. Він із 2016 року був ведучим програми Tucker Carlson Tonight на телеканалі Fox News, але 2023 року був звільнений без офіційного пояснення причин. Після цього Карлсон запустив власне шоу в соцмережі X (колишній Twitter).
Карлсон анонсував, що інтерв’ю Путіна незабаром буде опубліковано в соцмережі X.
Читайте також: Як російська пропаганда впливає на питання України в США: інтерв’ю з американським політтехнологом Стівеном Муром