Це схоже на спецоперацію Кремля, — євродепутатка прокоментувала візит американського журналіста Карлсона до Путіна

Такер Карлсон. Фото: gettyimages.com

Проти американського журналіста Такера Карлсона, який узяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна в Москві, логічно запровадити санкції Євросоюзу. Про це сьогодні, 7 лютого, заявила депутатка Європарламенту, віцеголова групи Європейської народної партії Раса Юкнявічене, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ у Європі.

“Те, що він робить, схоже на спецоперацію Кремля. І роблять вони це не вперше. Я не знаю, заплатили цьому журналісту чи ні. Можливо, йому не так важливо, щоб йому платили. Але принаймні є “корисні ідіоти”, які використовуються кремлівською політикою. Дезінформація, гібридні атаки, використання так званих ЗМІ в Росії — все це працює як зброя масового руйнування мізків. І Такер Карлсон став одним з інструментів кремлівської політики”, — впевнена Юкнявічене.

Вона зазначила, що Кремль намагається змінити політичний ландшафт у західних країнах. І прихильники Трампа, яким є і Карлсон, “і подібні особистості використовуються як зброя для підтримки агресії”.

“Історія повторюється. Я бачу Путіна як два в одному — Гітлера і Сталіна. Сталін, якого як героя сьогодні прославляють у Росії, робив свого часу точно те ж саме, що Путін робить із Такером Карлсоном. У 1930-ті роки з Америки до Радянського Союзу приїхав [репортер] Волтер Дюранті, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Після цього його навіть нагородили премією Пулітцера за журналістику. Сьогодні знову повторення тих самих історій про диктаторів, як в історичних підручниках”, — сказала євродепутатка.

Юкнявічене наголосила, що Путін і Кремль використовують демократичні інструменти для боротьби з демократією.

“І найскладніше питання: як засудити це, як пояснити людям, що це не має нічого спільного зі свободою слова, коли диктатори можуть поширювати свою брехню або наративи, щоб брехати. А люди дивляться і проковтують цю брехню типу, що “Україна фашистська”, що це “нацистська країна”. Вони кажуть, що ми, країни Балтії, теж разом з Україною “нацистські країни”. І ця брехня буде поширюватися з використанням цього носія — Карлсона як інструменту”, — продовжила вона.

Юкнявічене вважає логічною ініціативу запровадити проти журналіста санкції Євросоюзу, як проти кремлівських пропагандистів.

“Це дуже логічно, тому що, якщо є санкції проти таких людей, як Соловйов, проти головних кремлівських проксі. Ці так звані журналісти — це інструменти Кремля, частина кремлівської політики. То чому б не Такер Карлсон? Він для мене сьогодні такий самий. Він робить те ж саме, що робить Маргарита Симоньян або Володимир Соловйов, або Дмитро Кисельов”, — резюмувала Раса Юкнявічене.

Читайте також: “Елемент гібридної війни проти демократії”: у Європарламенті відреагували на інтерв’ю Путіна американському журналісту Карлсону

Нагадаємо, скандальний американський журналіст і телеведучий Такер Карлсон взяв інтерв’ю у президента РФ Володимира Путіна під час свого візиту до Москви. Це перше приватне інтерв’ю Путіна із західним журналістом з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Карлсона часто називають “американським Соловйовим” через його проросійську пропагандистську риторику. Він із 2016 року був ведучим програми Tucker Carlson Tonight на телеканалі Fox News, але 2023 року був звільнений телеканалом без офіційного пояснення причин.

Після звільнення Карлсон запустив власне шоу в соцмережі X (колишній Twitter).

Читайте також: Україну можна привітати зі звільненням Карлсона: що відомо про “американського Соловйова” з Fox News, розповіла Орлова

Прямий ефір