Україну можна привітати зі звільненням Карлсона: що відомо про “американського Соловйова” з Fox News, розповіла Орлова

Такер Карлсон. Скриншот: foxnews.com

Звістка про звільнення рейтингового ведучого консервативного американського телеканалу, близького до Республіканської партії, Fox News Такера Карлсона прозвучала як грім серед ясного неба. Про це було повідомлено заднім числом, у п’ятницю, 21 квітня, очевидно, щоб не надати Карлсонові майданчика якимось чином прокоментувати своє звільнення. Україну з ним можна лише привітати, оскільки цей ведучий вирізнявся найжорсткішою антиукраїнською риторикою. Про це у прямому ефірі FREEДОМ заявила журналістка Каріна Орлова.

“Такер Карлсон — це такий наш американський Володимир Соловйов. Абсолютно”, — охарактеризувала його Орлова.

За словами гості ефіру, Карлсон мав найвищі рейтинги, його щоденна аудиторія становила 3 млн глядачів, що є дуже великим показником для кабельних мереж США. Із початком повномасштабної війни Росії проти України Карлсон “перетворився на абсолютного путініста”.

“Карлсон послідовно розповідав своїм глядачам, що необхідно терміново припинити допомогу Україні, говорив жахливі капості на Володимира Зеленського… Жахливу антиукраїнську пропаганду провадив. І це вплинуло, на жаль, тому що підтримка України серед республіканців драматично знизилася”, — коментує Каріна Орлова.

Вона з жалем зазначила, що звільнений Карлсон був не за це, і поки що точно невідомо, за що саме. З’явилася інформація, що за “капості, які Карлсон писав у смс-ках на адресу керівництва Fox News”. Крім того, звільнення відбулося за тиждень після того, як телеканал Fox News пішов на врегулювання цивільного позову від фірми-виробника машин для голосування Dominion у зв’язку з висвітленням президентських виборів у США у 2020 році. Компанія подала позов до телеканалу на 1,6 млрд дол. за навмисну брехню, яку розповсюджував телеканал на адресу Dominion.

“Ведучі Fox News, включаючи Карлсон, робили це навмисно. Вони розповсюджували брехню не тому, що вони вірили в це, за таке засудити в Америці практично неможливо. Засудити можна лише тоді, коли ти доведеш, що був злий намір, що ти знав, що брешеш”, — пояснила журналістка.

Вона наголосила, що, так чи інакше, а для України звільнення Карлсона — добра новина.

“Що стосується саме антиукраїнської риторики, то Такер Карлсон — це був найгірший, справді. Найгірший. Тому тут Україну можна привітати”, — зазначила Каріна Орлова.

Читайте також: “Ми можемо показати те, до чого призвела пропаганда”: виставка плакатів відкрилася в київському метро (ВІДЕО)

Прямий ефір