Міжнародні резерви України в червні зросли до $28,4 млрд

Фото з сайта bank.gov.ua

Міжнародні резерви України станом на 1 липня 2021 року становили $28,36 млрд (в еквіваленті). У червні вони зросли на 2% завдяки валютним надходженням на користь уряду та інтервенціям Національного банку, що компенсували погашення зовнішніх та внутрішніх зобов’язань держави.

Про це повідомляє Нацбанк, інформує UA.

Загалом динаміку резервів упродовж червня визначали кілька чинників. Перший – операції з управління державним боргом. Валютні надходження на користь уряду становили $1,095 млрд (в еквіваленті), зокрема $726,3 млн (в еквіваленті) – від розміщення внутрішніх державних облігацій.

Другий чинник – операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку. Як зазначається, більшу частину червня на міжбанківському валютному ринку пропозиція валюти переважала попит, зокрема унаслідок зростання інтересу нерезидентів до ОВДП та активізацію експортерів. Це дозволило НБУ поповнити резерви на $682,8 млн. В окремі дні місяця регулятор згладжував надмірні коливання гривні, що штовхали національну валюту в бік зниження, продавши $99,5 млн. Загалом за підсумками місяця чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становить $583,3 млн.

Ще один чинник – переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Так, минулого місяця їхня вартість зменшилася на $180,8 млн (в еквіваленті).

Як зазначається, поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та Національного банку.

Прямий ефір