Є загроза приєднання ОРДЛО до Росії, – Боррель

Фото Getty Images

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель стурбований ситуацією з непідконтрольними Україні окремими районами Донецької та Луганської областей. На його думку, є загроза їх фактичного приєднання до Росії.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

“Після ознайомлення з ситуацією на місці я особливо занепокоєний тим, що не підконтрольні уряду райони Донецької та Луганської областей надалі дрейфують від України, і їх до цього підштовхують зусилля Кремля досягти де-факто інтеграції (цих територій, – ред.) з Росією. Я не розумію, навіщо потрібна вся ця концентрація сил, якщо не мати саме цього на меті”, – заявив він під час виступу на спільному засіданні Комітету із закордонних справ та підкомітету з безпеки й оборони Європейського парламенту.

Боррель наголосив, що на власні очі переконався, що тиск на Україну у зв’язку із військовим нарощуванням з боку Росії є чимось більшим, ніж просто риторикою, та супроводжується концентрацією на кордонах близько 140 000 російських військовослужбовців. Водночас Росія ультимативно пропонує Західному світу прийняти проєкти договорів щодо “гарантій безпеки”.

“Під час цього візиту я надіслав чітке послання як для України, так і для міжнародної спільноти щодо підтримки суверенітету України та її територіальної цілісності, і ця підтримка залишається міцною. Важливо, що ми закликали Росію до деескалації та до імплементації Мінських угод, які стали своєрідною мантрою, яку ми повторюємо щоразу, але вони дуже далекі від справжньої імплементації”, – сказав глава Європейської дипломатії.

Нагадаємо, Жозеп Боррель заявив про те, що масштабний напад Росії на Україну не є найімовірнішим сценарієм.

Читайте також: Боррель та Блінкен обговорили підготовку заходів стримування Росії

Прямий ефір