Боррель та Блінкен обговорили підготовку заходів стримування Росії

Фото Укрінформ

Вчора, 15 січня, верховний представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики, віцепрезидент Європейської комісії Жозеп Боррель обговорив з держсекретарем США Ентоні Блінкеном підготовку заходів стримування Росії у зв’язку з нарощуванням російської військової могутності навколо України.

Про це повідомляє UA із посиланням на сайт Європейської зовнішньополітичної служби.

“Верховний представник Боррель та держсекретар Блінкен підтвердили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України та наголосили на необхідності для Росії деескалації та повного виконання Мінських угод. Вони розглянули поточну підготовку заходів стримування та активної міжнародної реакції з величезними наслідками для Росії у разі подальшої агресії”, – сказано у повідомленні.

Боррель та Блінкен зазначили, що продовжуватимуть інтенсивні консультації з питань співробітництва ЄС та США. А також наголосили, що залишаються відкритими для діалогу з Росією, але не на шкоду свободі, суверенітету, незалежності членів трансатлантичної спільноти та їхніх партнерів або на шкоду повазі фундаментальних цінностей та відповідних міжнародних зобов’язань.

Нагадаємо, держсекретар Вікторія Нуланд заявила, що США готові ввести нові санкції проти Росії, якщо РФ піде на подальше вторгнення до України. На цей випадок Сполучені Штати підготували 18 сценаріїв.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір