Є ще два приєднання до комюніке Саміту миру, — Зеленський наприкінці 847-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

До комюніке Саміту миру сьогодні приєдналися Організація американських держав, що об’єднує країни Північної та Південної Америк, а також острівна держава Антигуа і Барбуда. Про це сьогодні, 19 червня, наприкінці 847-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну повідомив президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Увесь світ ми сприймаємо як рівних, і в цьому наша ідеологічна відмінність від Росії у міжнародних відносинах. Ми поважаємо кожну націю та розраховуємо на кожен голос у співпраці між народами. Саме так побудований Статут ООН, щоб усі держави мали значення. Путін же хоче, щоб значення мав тільки він або ще той, кого він сам визначить. Це у Росії типово колоніальний погляд на світ, який ми разом з усіма партнерами маємо зламати”, — заявив Зеленський.

За його словами, ведеться робота над тим, щоб було ще більше приєднань і щоб Україна отримала максимально активну роботу груп щодо пунктів формули миру.

“І серед перших таких груп плануємо запустити групу щодо енергетики. Ми маємо повернути реальну енергетичну безпеку в усіх її аспектах та подолати російське ставлення до енергії, до енергоресурсів як до зброї. Це стосується також і захисту від російського енерготерору. Світ і в цьому здатен допомогти. Вже на липень ми готуємо перші кроки саме в цьому напрямі”, — анонсував президент.

Також глава держави розповів про нараду з урядовцями, із командою Офісу та секретарем РНБО щодо ситуації з енергетикою зараз.

“Ми готуємо рішення, які зроблять більш надійним проходження опалювального сезону та дадуть людям більше можливостей пройти й зараз цей надзвичайно складний період з погляду енергетики, дефіцитів і відключень. Я доручив представити всі деталі того, що держава може зробити, і деталі того, на які конкретні напрями щодо енергетики треба й надалі мобілізовувати партнерів”, — сказав він.

Крім того, Зеленський розповів про зустріч зі спікером польського Сейму та подякував українським військовим. 

Президент сьогодні підписав два укази про відзначення державними нагородами воїнів з підрозділів Нацгвардії України та Державної прикордонної служби, працівників Національної поліції та ДСНС України. Загалом глава держави відзначив 445 осіб, із них 175 — посмертно.

Читайте також: За підсумками Саміту миру: Київ готується до другої зустрічі — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір