Зустріч з президентом та виступ у ВР: до Києва прибув спікер Сейму Польщі (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Шимон Головня. Фото: president.gov.ua

Маршалок Сейму Республіки Польща Шимон Головня сьогодні, 19 червня, приїхав в Україну, виступив у Верховній Раді та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, повідомляє FREEДОМ.

Глава держави подякував Польщі за всебічну допомогу Україні в протидії російській агресії та відзначив важливість підтримки Сеймом.

“Дякую за польську адвокацію щодо українського майбутнього членства в ЄС. Ми справді відчуваємо цю підтримку з боку Польщі, і я сподіваюся на позитивне рішення Євросоюзу до кінця червня. Нам потрібна також ваша підтримка напередодні саміту НАТО”, — зазначив президент.

Зеленський розповів про ситуацію на фронті та про російський повітряний терор. Обговорили співпрацю для захисту українського неба.

Президент відзначив рівень співробітництва між парламентами двох країн та ініціативу щодо проведення в Білостоці саміту голів парламентів України, Польщі, Латвії, Литви й Естонії.

Окрему увагу приділили результатам Глобального саміту миру в Швейцарії, у якому взяв участь президент Польщі Анджей Дуда, а також підготовці до підписання двосторонньої безпекової угоди.

Разом із віцеспікеркою Верховної Ради Оленою Кондратюк Шимон Головня поклав квіти до Стіни пам’яті полеглих за Україну на Михайлівській площі.

Гість також виступив у Верховній Раді, почавши розмову українською — жест поваги ідентичності та незалежності. Маршалок Сейму Польщі назвав депортацію кримських татар радянським режимом в роки Другої світової геноцидом, злочином, який має бути визнаний всім світом.

Читайте також: Формула миру, військова та гуманітарна допомога: Зеленський зустрівся зі спікеркою Сеймасу Литви (ВІДЕО)

Прямий ефір