Якщо РФ продовжить ядерний шантаж — це літо може стати найтрагічнішим в історії Європи: звернення Зеленського

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 19 серпня анонсував підготовку до місії, спрямованої на відновлення безпеки на Запорізькій АЕС. Він заявив, що, крім ядерного терору, Росія посилює і газовий шантаж.

“Українські дипломати, наші партнери, представники ООН та МАГАТЕ опрацьовують деталі місії, яка має бути відправлена ​​на Запорізьку атомну станцію. З неї може початися відновлення повної безпеки на ЗАЕС та в Енергодарі. Якщо російський шантаж радіацією продовжиться, то це літо може увійти в історію європейських країн як одну з найтрагічніших за весь час”, – наголосив він.

Разом із ядерним терором РФ посилює газовий шантаж – Європі, за словами Зеленського, слід забезпечити себе альтернативними джерелами енергії.

“Потоки” потрібні Росії для того, щоб постачати в Європу проблеми, а не допомагати з газом. Чим довше країна-терорист залишатиметься на європейському та світовому енергетичному ринках, тим довше не буде стабільності на ринку. Чим швидше в Європі підготують енергетичні системи для існування без енергоносіїв із РФ, тим швидше зможуть спокійно переживати будь-які зими”, – зазначив президент.

Також Зеленський звернувся до жителів міст, які зазнають постійних обстрілів від російської армії. Він пообіцяв, що Україна не залишить без відповіді жодного з ударів, а влада встановить особу кожного, хто віддає накази і жоден убивця не сховається.

“Харків та Миколаїв, усі міста Донбасу, Дніпропетровщини, Запорізької області… Усі, хто переживає цей жах, знищення життя та руйнування всього, що дає життю нормальність. Ми не залишимо без відповіді жодного з цих ударів. Ми встановимо особистість кожного окупанта, який віддає накази та тих, хто виконує ці удари по містах. І ми притягнемо до відповідальності – тим чи іншим способом – їх усіх. Жоден убивця не сховається. Слово “руїни” ніколи не буде словом про Україну, ніколи не буде словом про наші міста. Це у Росії точно не вийде”, – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, США нададуть Україні безпілотники-розвідники, снаряди для HIMARS та захищені від мін транспортні засоби в рамках нового пакету військової допомоги

Про звірства росіян мають розповідати ті, хто пройшов через полон. Інтерв’ю з парамедиком Тайрою

Альтернативні оператори та чищення браузера: правозахисниця розповіла, як убезпечити себе на окупованих територіях

Читайте також: Війська РФ обстріляли студентське містечко в Краматорську — подробиці від кореспондентки UA

Прямий ефір