За минулу добу на фронті зафіксовано 283 бойових зіткнення. При цьому основний пресинг ворога змістився на Костянтинівський та Слов’янський напрямки, де Сили оборони відбили 33 та 30 штурмів відповідно. Висока інтенсивність боїв також зберігається на Гуляйпільському, Покровському та Лиманському відтинках. Загалом окупанти атакували позиції українських військ та намагалися прорватися у бік десятків населених пунктів на більшості ключових ділянок фронту. Про це сьогодні, 10 липня, повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України (ЗСУ), інформує FREEДOM.
На Північно-Слобожанському та Курському напрямках минулої доби відбулося 16 боєзіткнень з противником. Російський агресор здійснив 56 обстрілів позицій українських військ та населених пунктів, зокрема 12 — із застосуванням реактивних систем залпового вогню.
На Південно-Слобожанському напрямку російська армія 18 разів атакувала позиції підрозділів Сил оборони України у районах населених пунктів Стариця, Нововасилівка, Лиман, Вовчанськ, Артільне та у бік населених пунктів Зибине, Шев’яківка, Охрімівка, Гоптівка, Ізбицьке.
Чотири атаки російські окупанти здійснили на Куп’янському напрямку в бік населених пунктів Курилівка та Новоплатонівка.
На Лиманському напрямку противник 15 разів намагався вклинитися в українську оборону, атакуючи в бік населених пунктів Борова, Ставки, Лиман, Діброва, Озерне, Шийківка, Дружелюбівка.
На Слов’янському напрямку противник штурмував 30 разів у бік Рай-Олександрівки, Пискунівки та в районах населених пунктів Крива Лука, Закітне, Різниківка.
На Краматорському напрямку російські загарбники здійснили шість атак у бік Тихонівки та в районі Федорівки Другої й Никифорівки.
33 атаки ворог здійснив на Костянтинівському напрямку в районах населених пунктів Костянтинівка, Іллінівка, Іванопілля, Русин Яр, Степанівка, Торецьке та в бік Вільного.
На Покровському напрямку українські захисники зупинили 18 штурмових дій агресора у районах населених пунктів Дорожнє, Новоолександрівка, Удачне, Котлине, Гришине, Василівка та в бік населених пунктів Шевченко, Сергіївка, Білицьке, Мирне.
На Олександрівському напрямку ворог чотири рази атакував у районах населених пунктів Толстой та Нове Запоріжжя.
На Гуляйпільському напрямку російські окупанти здійснили 22 атаки у бік населених пунктів Добропілля, Воздвижівка, Залізничне, Цвіткове, Чарівне, Гірке та Верхня Терса.
На Оріхівському напрямку Сили оборони України зупинили п’ять спроб противника просунутися вперед у районі Щербаків, Степового, Степногірська та Плавнів.
На Придніпровському напрямку минулої доби ворог наступальних дій не проводив. А на Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань російських загарбників не виявлено.
Читайте також: “Російським генералам доведеться відпрацьовувати брехню Путіна”: ситуацію на фронті проаналізував Лакійчук
Нагадаємо, як розповів військовий експерт Сергій Грабський, якихось змін на фронті найближчим часом очікувати не доводиться. І це означає, що українські захисники посилюють тиск на противника. Працюючи в глибокому тилу РФ, Україна нейтралізує можливість окупантів продовжувати війну.














