Як Пригожин вербує ув’язнених: історія однієї російської родини (ВІДЕО)

Ув'язнені в Росії. Скріншот: uatv.ua

Станом на початок листопада понад півтисячі завербованих “вагнерівцями” російських в’язнів загинули в Україні, повідомляє The Insider на підставі підрахунків Українського центру вивчення та протидії гібридним загрозам. При цьому, за оцінками “Важливих історій” на кінець вересня, ПВК Євгенія Пригожина вивезла на фронт не менше ніж 2 000 ув’язнених. Це означає, що до жовтня ЗСУ знищили приблизно чверть російських засуджених, що доїхали до фронту, йдеться в матеріалі “Настоящего времени”, інформує FREEДОМ.

Син Ольги Смирнової — ув’язнений. Артему 25 років, у лютому цього року він отримав три роки за крадіжку. У липні його етапували до колонії до Кірово-Чепецька, але там він не провів і місяця. Начальник колонії сказав Ользі, що її син поїхав, але куди — сказати не може.

“Я цілий місяць не знала, де мій син. Дзвонила, щось намагалася зробити. У результаті 15 жовтня мені мій син зателефонував, сказав, що перебуває у шпиталі десь під Луганськом. У нього було кульове поранення руки — наскільки серйозне, не можу сказати. Він сказав, що рука не ворушиться поки, і можливо місяць-два він буде чи там перебувати, чи ще десь. Я запитала: “Ти на війні в Україні?”. Він каже “Так. ПВК Вагнер”. Він сказав, що сам підписав контракт”, — розповідає жінка.

Портал Гулагунет повідомив, що 17 вересня після вербування ПВК “Вагнер” з ІЧ-5 у Кірово-Чепецьку вивезли 96 людей. Серед них був і Артем, але тоді мати про це нічого не знала. У колонії зник зв’язок перед приїздом Пригожина, як це бувало раніше у інших колоніях.

“Ступінь підготовки цих людей вкрай невелика. Вони виснажені, бо в’язниця — не санаторій, як кажуть. І дисципліна в дуже і дуже плачевному стані. Плюс до всього, це справді така частина суспільства, яка цілком свідомо відправлена ​​Путіним на утилізацію. І він вирішує цим 2 завдання: розмінує їх тілами мінні поля України, і з іншого боку знижує соціальне та фінансове навантаження на російський бюджет”, — вважає засновниця фонду “Русь сидящая” Ольга Романова.

На війні Артем отримав два поранення — осколкове в ногу та кульове в руку. Найбільше постраждала рука. Пригожин неодноразово говорив, що просто так із ПВК “Вагнер” ніхто не йде.

З урахуванням проведеного часу в СІЗО Смірнову залишалося сидіти рік, і він планував вийти ще раніше, за УДВ. Що змусило його підписати контракт із ПВК Ольга не знає. Але впевнена, що якби мала хоч один шанс, вона б змогла його відмовити.

Де зараз Артем і що з ним буде далі — Ольга не знає. ПВК запропонувала їй виплати за сина 40 тисяч рублів — трохи менше 650 доларів. Що це за сума їй не пояснили.

Діяльність приватних військових компаній у Росії, як і раніше, заборонена законом. За вербування та навчання найманців загрожує термін до 15 років.

Читайте також: Бахмут став особистою амбіцією Пригожина — експерт пояснив запеклі спроби росіян захопити українське місто

Прямий ефір