Як підрив Каховської ГЕС росіянами позначиться на Запорізькій АЕС — думка експерта

Людвіг Литвинський. Скріншот: uatv.ua

Хоча підрив дамби є злочином, він не несе загрози Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) — зв’язки між Запорізькою АЕС та Каховською ГЕС незначні. Про це заявив сьогодні, 6 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський.

“За допомогою Каховського водосховища раз чи двічі на рік під час роботи Запорізької атомної станції здійснювалося продування прудоохолоджувача ЗАЕС. Це гідротехнічні, розв’язані споруди, об’єкти, і тому підрив Каховської дамби — це, звичайно, злочин, серйозна катастрофа для регіонів, які забезпечуються водою завдяки Каховському водосховищу. Але для Запорізької станції це не є жодною загрозою”, — сказав експерт.

Він також висловив скепсис щодо реакції МАГАТЕ та ООН.

Читайте також: Перенервували в очікуванні контрнаступу ЗСУ — Гуменюк про підрив росіянами дамби Каховської ГЕС

Раніше повідомлялося, що російськими військами сьогодні, 6 червня, було підірвано Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію із районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликав екстрене засідання Ради безпеки і оборони України.

Читайте також: Росіяни вистрілили собі в ногу, – Грабський про підрив Каховської ГЕС

Прямий ефір