Перенервували в очікуванні контрнаступу ЗСУ — Гуменюк про підрив росіянами дамби Каховської ГЕС

Дамба Каховської ГЕС після підриву. Скріншот: Telegram

Підривом дамби Каховської ГЕС російська окупаційна армія завдала більшої шкоди своїм же позиціям. Про це сьогодні, 6 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила начальниця пресцентру Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

“Техногенний шантаж, який ворог постійно використовував час від часу, вони дійсно намагаються ось таким чином пустити в хід. Вони вже такі робили такі спроби, коли було пошкоджено кілька шандорів там, і було часткове підтоплення лівого берега. Що вони отримали зрештою? Підтоплення своїх же бліндажів, втрату свого ж особового складу. Тому що географічно лівий берег нижчий, він насамперед буде схильний до затоплення. А з огляду на те, як щільно там заміновано ворогами в підготовці до форсування Дніпра з нашого боку, ці боєприпаси спливатимуть, створюватимуть додаткову небезпеку тим же військам, які там базуються. Ну, словами “логічно” і “грамотно” це не назвеш”, — сказала Гуменюк.

Вона наголосила, що армія РФ, не озираючись на мирне населення, нашкодила насамперед своїм місцем дислокації.

“Напевно, перенервували, очікуючи контрнаступу”, — припустила Гуменюк.

Спікерка нагадала, що раніше російські окупанти відбирали плавзасоби у місцевих. Тепер, на її думку, вода, що підіймається, прискорить їхнє переміщення за 30-кілометрову зону, яку ЗСУ мали намір очистити від росіян, щоб вони припинили обстрілювати Херсон.

Водночас Гуменюк наголосила, що внаслідок підриву дамби населені пункти будуть дуже швидко затоплені, тому місцевому населенню звідти потрібно дуже швидко евакуюватися.

“Одразу ж підготувати документи, всі необхідні речі й переміщатися глибше територією, там, де буде більш безпечно. А крім того, потрібно розуміти, що підйом води підніме й міни. І в цьому разі переміщення має бути дуже обережним, бо навіть на плавзасобах можна підірватися на такій міні. Крім того, за оцінками фахівців, вода за такого потоку і сили подачі, як зараз, досягне критичного рівня через 5 годин. Не потрібно чекати всі ці 5 годин, а потрібно розуміти, що евакуюватися краще заздалегідь. Ну і найголовніше — це не піддаватися паніці, тому що паніка — це теж одна зі зброї ворога”, — сказала речниця.

Вона також нагадала, що дамба Каховської ГЕС пов’язана з діяльністю захопленої армією РФ Запорізької АЕС.

“Можливо, у цьому випадку підрив дамби зараз дійсно не можна розцінювати як абсолютне знищення дамби. Тобто прохід води не такий критичний, як міг би бути, якби ми розглядали абсолютно повне знищення дамби. Тому потрібно об’єктивно оцінювати ситуацію. Знову наголошу: жодної паніки. Потрібно дати можливість фахівцям повністю вивчити обстановку і дати повноцінні рекомендації, що далі потрібно робити”, — сказала Гуменюк.

Читайте також: Росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС — що відомо на даний час

Нагадаємо, російськими військами сьогодні, 6 червня, було підірвано Каховську гідроелектростанцію, розташовану на річці Дніпро в Херсонській області в зоні російської окупації. Херсонська обласна військова адміністрація оголосила евакуацію з районів потенційного підтоплення. Президент України Володимир Зеленський скликає екстрене засідання Ради безпеки і оборони України.

Прямий ефір