Як ескалація Росії впливає на курс гривні, пояснив Милованов

Фото Укрінформ

Подальша ескалація Росією ситуації на кордоні з Україною може негативно вплинути на курс гривні.

Про це у програмі “Взгляд с Банковой” телеканалу UA заявив радник керівника Офісу президента України, президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

“Основний ризик, який ми бачимо для країни, – це невизначеність, ризик ситуації з Росією. Ось часто порушується питання про можливу війну. І от якщо війни не буде (а мені здається, що її не буде), то й жодної проблеми з курсом не буде, оскільки макроекономічна ситуація в Україні є відносно хорошою”, – зазначив він.

Милованов додав, що якщо ж нагнітати ситуацію, “що це буде, і це…”, то люди почнуть панікувати.

“І, насамперед, панікуватимуть іноземні інвестори, вони потихеньку виводитимуть гроші. Вже зараз це відбувається, вони виводять потихеньку гроші, але небагато. Ми говоримо про кілька мільярдів гривень. І тому ми бачимо, що курс відносно стабільний”, – повідомив він.

Тож у короткостроковому періоді Милованов великих ризиків для курсу гривні не бачить.

“Але треба враховувати ризик “новин про Росію”, вони створюють тривожний настрій”, – додав він.

Та у разі зміни ситуації, Нацбанк має достатньо резервних коштів на реагування.

“Поки що Нацбанк чудово контролює ситуацію, і у Нацбанку достатньо зарезервовано коштів для таких ситуацій. Резерви Нацбанку зараз у 6 разів більші, ніж вони були, наприклад, у 2014 або 2015 році, коли були схожі ситуації й навіть набагато гірші. Національний банк після 2015 року стабілізував ситуацію. І зараз у нас, взагалі, чудове становище. Великих ризиків немає”, – упевнений радник голови ОП.

Щоправда, у грудні курс долара дещо зріс, але це сезонне коливання.

“Дуже часто перед Новим роком курс трохи підскакує. Це пов’язано з тим, що люди йдуть в обмінники, обмінюють заощадження, закуповують подарунки, тобто є певний сплеск споживання. Але це питання кількох днів, можливо, тижня. І потім настає січень із нижчою активністю. Але це тимчасовий ефект”, – пояснив Милованов.

Українцям, які мають заощадження, він порадив використати різні форми їхнього зберігання.

“Я рекомендую всім диверсифікуватися, тобто не тримати гроші в готівці (ну, хто собі це може дозволити, тому що більшість українців, на жаль, живуть від зарплати до зарплати). Але якщо у вас є якісь заощадження, то їх треба диверсифікувати. Економісти завжди радять – тримайте трохи у фінансових інструментах, наприклад, в ОВДП (облігації внутрішніх державних позик України, – ред.), тримайте трохи у доларах, тримайте трохи у гривні”, – резюмував голова Київської школи економіки.

Повна версія інтерв’ю: Економічний паспорт, 1 000 грн вакцинованим та “Дія City”: “Взгляд с Банковой” із Тимофієм Миловановим

Нагадаємо, Північноатлантична рада НАТО виступила із заявою через нарощування російських військ на кордоні з Україною і закликала РФ негайно припинити ескалацію.

Читайте також: Лідери ЄС одностайно погодилися пролонгувати економічні санкції проти Росії, – Мішель

Прямий ефір