Північноатлантична рада закликала Росію відвести війська від кордонів України

Фото Укрінформ

Північноатлантична рада НАТО виступила із заявою через нарощування російських військ на кордоні з Україною і закликала РФ негайно припинити ескалацію.

Про це повідомляє UA із посиланням на заяву Північноатлантичної ради.

“Ми серйозно стурбовані суттєвим, неспровокованим і невиправданим нарощуванням російської військової могутності на кордонах України в останні місяці й відкидаємо неправдиві заяви Росії про провокації з боку України та НАТО. Ми закликаємо Росію негайно припинити ескалацію, використовувати дипломатичні шляхи та дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань щодо прозорості військової діяльності”, – сказано у заяві.

Також у заяві зазначено, що Північноатлантична рада серйозно оцінює наслідки нинішньої ситуації щодо безпеки союзу.

“Ми завжди рішуче реагуватимемо на будь-яке погіршення умов нашої безпеки, зокрема, якщо це необхідно, зміцнюючи нашу позицію колективної оборони. НАТО вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки та захисту всіх союзників по НАТО. Будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки й дорого обійдеться. НАТО продовжить тісну координацію з відповідними зацікавленими сторонами та іншими міжнародними організаціями, включно з ЄС”, – заявили в НАТО.

Північноатлантична рада знову висловила підтримку територіальній цілісності та суверенітету України та закликала Росію вивести свої війська з України.

“Відносини НАТО з Україною – це питання лише України та 30 союзників НАТО. Ми категорично відкидаємо будь-які спроби розділити безпеку союзників”, – наголосили в Альянсі.

Також у союзі зазначили, що готові вести конструктивний діалог із Російською Федерацією.

“Ми ясно розуміємо, що будь-який діалог з Росією має проводитися на основі взаємності, враховувати занепокоєння НАТО щодо дій Росії, ґрунтуватися на базових принципах та основоположних документах європейської безпеки та відбуватися в консультації з європейськими партнерами НАТО. Якщо Росія зробить конкретні кроки щодо зниження напруженості, ми готові працювати над зміцненням заходів довіри. ОБСЄ також є актуальною платформою”, – йдеться у заяві.

Нагадаємо, офіцери-розвідники Збройних сил України навчалися планувати повітряні операції за стандартами НАТО.

Читайте також: В Брюсселі не назвали термін вступу України до НАТО, – глава МЗС

Прямий ефір