Виробляють до 25 танків і 50 ракет на місяць: яка межа запасів зброї і техніки у РФ, розповів аналітик

Ракета Х-55. Фото: uk.wikipedia.org

Росія може виробляти близько 900 бронемашин на рік — 450 танків і 450 БТР, БМП. Більше російська військова промисловість випускати не може. На складах у ЗС РФ перебуває до 15 тис. танків — від найстаріших до модернізованих сучасних. Але поставити на фронт можливо не більше 3 тис. — більшість не підлягають розконсервації. Про це сьогодні, 26 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Якщо ми говоримо про важку техніку, це танки, броньовані машини, БМП, БТР, то на сьогоднішній день Російська Федерація може виробляти приблизно 900 таких машин на рік: до 450 танків і 450 БМП, БТР та іншої важкої техніки. У РФ можуть виробляти приблизно 20-25 танків на місяць, більше їхня промисловість виробляти не може. На складах, на стратегічному зберіганні, за приблизними оцінками, у росіян є до 15 тис. танків, починаючи від найстаріших і закінчуючи відносно сучасними. Але привести до ладу можливо не більше ніж 3 тис. таких танків, тому що багато хто, простоявши 20-50 років на консервації, не підлягає відновленню. Вони збирають із трьох-п’яти танків один і відправляють його на лінію фронту”, — зазначив Гетьман.

Що стосується ракет, ЗС РФ, за словами аналітика, можуть виробляти не більше 50 ракет на місяць. Запаси цього типу озброєння в Росії практично вичерпані. 

“Якщо ми говоримо про високоточні далекобійні ракети, то у них можливість виробляти такі — до 50 одиниць на місяць. Це Х-101, “Калібри”, “Іскандери” та інші. Якщо порівнювати із запасами на початок війни, то таких у противника залишилося не більше ніж 15%”, — сказав Гетьман.

При цьому експерт нагадав, що удари по Україні окупанти завдають не тільки далекобійними і високоточними ракетами, але й, наприклад, переробленими зенітними ракетами з комплексів С-300, С-400.

“Таких ракет у них, на жаль, кілька тисяч. За різними оцінками, від 5 до 6 тис. Великий запас у них також планувальних бомб, які можуть стріляти на дальність до 50 км. І зараз вони почали більш активно використовувати авіацію”, — доповнив аналітик.

Поки що запас зброї в росіян відносно великий, каже Гетьман, але порівняно з тим, що було на початок війни, ці запаси суттєво вичерпані. 

“Це означає, що той недоторканний запас, який у принципі не можна задіяти у певних воєнних операціях, тому що армія залишиться просто без техніки і зброї, вони вже використовують. Я думаю, вони це прекрасно розуміють”, — сказав гість ефіру. 

На думку експерта, у російських окупантів у даній ситуації є два сценарії: або якоюсь потужною атакою завершити цю війну, як вони вважають, “звільнивши” Донецьку і Луганську область, і на цьому зупинитися, або спробувати перевести війну в довгострокову фазу, щоб встигнути поповнити свої запаси зброї. 

“Затяжна війна для РФ — вигідний сценарій. Але ми сподіваємося, що ані першого, ані другого варіанту в них не вийде реалізувати, тому що ЗСУ вже практично готові до контрнаступу і звільнення своїх земель”, — резюмував Гетьман.

Читайте також: Російські окупанти переходять до позиційної оборони на всіх ділянках фронту, — Варченко

Прямий ефір