Винищувачі НАТО провели повітряні маневри поблизу кордонів РФ: як Альянс зміцнює свої східні рубежі (ВІДЕО)

Флаг НАТО. Фото: share.america.gov

У Польщі винищувачі НАТО провели повітряні маневри поблизу російських кордонів. F-16 четвертого покоління, МіГ-29, F-35 і французький Rafale відпрацьовували комбіновані повітряні операції. Як заявили в Альянсі, мета навчань — стримування Росії та відпрацювання відповіді на можливі ворожі дії країни-агресора проти НАТО, передає FREEДОМ.

Саме місто Мальборк, де проходили навчання, розташоване за сто кілометрів від російського кордону.

Винищувачі ВПС Нідерландів перебувають у Польщі з лютого цього року. Французькі винищувачі прилетіли для участі в навчаннях з авіабази в Литві. З грудня минулого року вони доповнюють місію НАТО — охороняють небо над Балтійськими країнами.

“Відтоді, як ми тут, у нас було чотири великих повітряних інциденти. Нас підіймали в повітря в терміновому порядку для перехоплення (російських) літаків, які наближалися до повітряного простору НАТО”, — розповідає майор Королівських військово-повітряних сил Нідерландів із позивним “Шакл”.

НАТО найближчими місяцями збирається направити до 300 тис. солдатів для зміцнення свого Східного флангу. Про це пише Politico.

“Найближчими місяцями Альянс активізує зусилля з накопичення техніки вздовж східного кордону НАТО і виділення десятків тисяч військовослужбовців, які можуть поспішити на допомогу союзникам на першу вимогу — цей крок покликаний зупинити Росію від розширення війни за межі України”, — ідеться в публікації.

Тим часом, уже цього тижня в польському місті Познань відкрили перший гарнізон армії США. Про це повідомили в Міністерстві національної оборони Польщі. Загалом на європейському континенті базуються вісім американських гарнізонів.

Після анексії Росією Криму — у 2014 році, в НАТО домовилися протягом десяти років перейти до витрат на оборону в розмірі 2% від ВВП. Однак у блоці досі немає одностайності з цього питання. Деякі країни наполягають на збільшенні військових витрат з огляду на те, що в Європі триває війна, в той час як інші не готові підвищувати планку.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав союзників швидше збільшити інвестиції в оборонну промисловість. За словами Столтенберга, тільки сім із 30 країн — учасників НАТО виділяють 2% ВВП на оборону.

Уже найближчого місяця Столтенберг має намір скликати засідання комісії Україна — НАТО — вперше з 2017 року, незважаючи на заперечення Угорщини. Крім того, він не виключив, що в липні союзники за Північноатлантичним альянсом зустрінуться з Володимиром Зеленським під час саміту НАТО у Вільнюсі.

Прямий ефір