“Вибрали з того, що було”: навіщо росіяни повертають генерала Лапіна — думка військового експерта

Олександр Лапін. Фото: gur.gov.ua

Кремлівські пропагандисти показали російського генерала Олександра Лапіна в Бєлгородській області, який нібито керував обороною російських військ у регіоні. Раніше генерала звинувачували у здачі Лиману на Донеччині, а також у прориві української армії на одній із ділянок фронту. Російський генерал Лапін відомий також як автор тактики малих котлів. Про це сьогодні, 26 травня, у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов. 

За словами експерта, сьогодні в РФ Лапіна розглядають як успішного генерала, незважаючи на його провал у Харківській області. З лавки запасних вибирати не доводиться. 

“Я не став би недооцінювати противника. Лапін все-таки відомий як автор так званої тактики малих котлів Луганської області, і звання героя Російської Федерації він отримав за успішний характер, на жаль, штурму українських міст Сєвєродонецька і Лисичанська. Саме Лапіним було запропоновано відхід від тактики глобальних котлів, які на початку війни демонстрували неефективність, до тактики локальних котлів. Тому, вочевидь, йдеться про те, що Лапіна розглядають саме як одного з успішних генералів, незважаючи на провали в Харківській області. Як то кажуть, лава запасних у Генштабу збройних сил Російської Федерації обмежена, тому вибирати особливо не доводиться”, — прокоментував Снєгирьов. 

Він нагадав, що в армії РФ чимало абсолютно бездарних інших керівників. Наприклад, які в районі Вугледара Донецької області кидали фактично на забій елітні підрозділи збройних сил Російської Федерації. Йдеться про морську піхоту, причому у званні генералів, на рівні генерал-полковника, доповнив експерт.

“Тобто, судячи з усього, я ще раз наголошую, вибрали з того, що було. Це, відповідно, Лапін із його вельми сумнівним бекграундом. Але наголошую, що недооцінювати противника не можна”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: Не показали по ТБ — значить не було: Пономарьов пояснив, чому Путін не відреагував на ситуацію в Бєлгородській області

Нагадаємо, 22 травня російські добровольчі формування зайшли з території України на територію Росії та встановили контроль над низкою населених пунктів.

Прямий ефір