Введені проти РФ санкції були недостатньою відповіддю на агресію Кремля, – німецькі експерти

Відомство канцлера ФРН. Фото DW

Економічні санкції після анексії Криму були “м’якою і недостатньою відповіддю на дедалі агресивніший курс Кремля”, вважають 73 спеціалісти зі Східної Європи та політики безпеки, які опублікували відкритого листа.

Про це повідомляє UA із посиланням на DW.

Німецькі експерти закликали уряд Німеччини “докорінно” змінити політику щодо Росії. У той час як російська армія стоїть біля українського кордону, переговори з РФ щодо безпеки не змогли згладити конфлікт навколо України, наголошується у відкритому листі 73 фахівців зі Східної Європи та політики безпеки, опублікованому у п’ятницю, 14 січня.

Співавтори листа розкритикували Німеччину, яка, будучи “найбільшою економічною силою в Європі, протягом трьох десятиліть спостерігала за діями Кремля хоч і критично, але переважно байдуже”. Водночас на ФРН як “ключову країну ЄС, НАТО” та західної спільноти цінностей лягає особлива відповідальність, переконані вони.

Так, введені ЄС проти Москви економічні санкції за анексію Криму були “м’якою і недостатньою відповіддю на дедалі агресивніший курс Кремля”, і Німеччина зробила тут багато помилок, вважають експерти, які підписали листа. За їхніми словами, російсько-німецькі трубопроводи “Північний потік – 1” і “Північний потік – 2” “проклали шлях до вторгнення Росії в Україну” і “повністю усунули економічний вплив Києва, що залишався на Москву”. Подальша “не більше ніж словесна чи символічна реакція Берліна на “російські ревізіоністські авантюри” лише спонукає Кремль до “нових ескападів”, підсумували автори звернення.

Цього тижня верховні представники Росії, США та НАТО обговорювали питання безпеки в Європі, зокрема вимоги Москви щодо гарантії подальшого нерозширення НАТО на схід.

Нагадаємо, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про те, що Альянс готовий до діалогу з Росією, проте ніколи не піде на компроміс щодо основних принципів європейської безпеки.

Читайте також: Володимир Зеленський запропонував Джо Байдену організувати тристоронній саміт із Путіним, – Єрмак

Прямий ефір