НАТО надаватиме підтримку Україні, щоб вона могла захистити себе, – Столтенберг

Фото АР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що Альянс готовий до діалогу з Росією, проте ніколи не піде на компроміс щодо основних принципів європейської безпеки.

Про це повідомляє UA з посиланням на DW

“Ми переживаємо критичний для європейської безпеки період. Ми вислухали Росію, оголосили наші позиції. Ми готові до діалогу з Росією, але ніколи не погодимося на компроміс щодо основних засад європейської безпеки”, – сказав Столтенберг.

За його словами, дискусія на засіданні Ради Росія – НАТО 12 січня була дуже гострою. Зараз у Росії є вибір – діалог або конфронтація із Заходом. Водночас Столтенберг попередив про наслідки для РФ у разі військової ескалації проти України.

“Ми чітко заявили, що за (напад на, – ред.) Україну будуть серйозні наслідки подібні до суворих економічних санкцій. Ми надаватимемо підтримку Україні, щоб вона могла підвищити здатність захищати себе”, – заявив генеральний секретар НАТО.

Він також додав, що країни НАТО зроблять усе необхідне не лише для захисту східного флангу Альянсу, але й для стримування будь-якої агресії проти союзників.

Нагадаємо, 12 січня за результатами засідання Ради Росія – НАТО генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг повідомив, що питання членства України в НАТО розв’язуватимуть лише країни-члени Альянсу, а Росія не має права вето в цьому питанні.

Читайте також: РФ отримала гранично конкретну відмову щодо її вимог про нерозширення НАТО, – Боррель

Прямий ефір